Haber Detayı
21 Haziran 2021 - Pazartesi 19:00
 
112 HİZMET BİNASI AÇILDI
Bingöl-Genç karayolunda inşa edilen 112 Acil Çağrı Merkezi faaliyet vermeye başladı.
SAĞLIK Haberi
112 HİZMET BİNASI AÇILDI

Bingöl’de acil çağrıların tek merkezden yönetileceği 112 Acil Çağrı Merkezi hizmete girdi. Vali Kadir Ekinci, Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Servet Güngör, 112 merkezince incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

112 Acil Çağrı Merkezinde açıklama yapan Vali Kadir Ekinci, “İnşallah bundan sonra 112 Acil Çağrı Merkezi ile birlikte tüm diğer numaraları unutup Bingöl’ümüzde tek bir numara üzerinden çağrı merkezimizi çalıştırma fırsatı bulacağız. Elbette bu konu hem ülkemiz açısından hem de Bingöl açısından oldukça önemli. İnşallah bundan sonrası için hem tek numaradan işlem yapılacak hem de kurumlarımızın işbirliği ve koordinasyonunu tek elden sağlamış olacağız.

Acil çağrı merkezlerinin başının belası olan en önemli husus, asılsız ihbarlardır. Dolayısıyla tüm Bingöllü kardeşlerimizi bu hizmete alma programı vesilesiyle bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Asılsız çağrılar, acil çağrı merkezimizi en yoğun şekilde meşgul eden olaydır. Bununla ilgili yasal mevzuatı gerçekleştirilmiştir ve biz bundan sonra da yasal takibini yapacağız. Ben inanıyorum ki Bingöllü kardeşlerimiz böylesine önemli, hassas ve alınan bilginin biran önce ilgili birimlere aktarılmasında önemli olduğu bir birimi asılsız ihbarlarla meşgul etmeyeceklerdir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 112, HİZMET, BİNASI, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı