Haber Detayı
25 Ocak 2021 - Pazartesi 18:43
 
14. DOKTORA PROGRAMI AÇILDI
Bingöl Üniversitesinde ‘Moleküler Biyoloji ve Genetik’ anabilim dalında doktora programı açıldı.
EĞİTİM Haberi
 14. DOKTORA PROGRAMI AÇILDI

Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yaşayan Diller Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü’nde devam eden 13 doktora programına “Moleküler Biyoloji ve Genetik”  Anabilim Dalı’nda da açılan doktora programının eklenmesiyle üniversitenin 14. doktora programı açılmış oldu.

Halen Fen Bilimleri Enstitüsü’nde; Arı ve Arı Ürünleri Anabilim Dalı, Biyoloji Anabilim Dalı, Fizik Anabilim Dalı, Kimya Anabilim Dalı, Tarla Bitkileri Anabilim Dalı, Makine Mühendisliği Anabilim Dalı, Zootekni Anabilim Dalı alanlarında doktora programları bulunuyor. Yeni açılan ‘Moleküler Biyoloji ve Genetik Doktora Programı’na da 2020-2021 akademik yılında öğrenci alınacak ve böylece Fen Bilimleri Enstitüsü’nün 9 anabilim dalında doktora öğrenimi devam edecek. Ayrıca Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde; Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı ve İşletme Anabilim Dalı’nda doktora programları, Yaşayan Diller Enstitüsü’nün Kürt Dili ve Edebiyatı ile Zaza Dili ve Edebiyatı Anabilim Dallarında doktora programları ile birlikte toplamda 14 alanda doktora öğrenimi veriliyor.

“GEREKSİNİMLER DOĞRULTUSUNDA YENİ PROGRAMLAR AÇILACAKTIR”

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak; “YÖK tarafından yeni doktora programımızın onaylanması ile birlikte, Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde 9. Doktora programı tüm Enstitülerimiz bünyesinde 14. doktora programını açmış olduk. Üniversitemiz bundan sonraki süreçte ülkemizin ve bölgemizin gereksinimleri doğrultusunda yeni programlarla gelişimini sürdürmeye devam edecektir. Yeni açılan doktora programımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , 14., DOKTORA, PROGRAMI, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı