Haber Detayı
28 Nisan 2017 - Cuma 22:45 Bu haber 2651 kez okundu
 
158 kursiyere girişimcilik sertifikası
Bingöl Belediyesi ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlen uygulamalı girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan 158 kursiyere sertifikaları verildi.
GÜNDEM Haberi
158 kursiyere girişimcilik sertifikası

Bingöl Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen sertifika törenine Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Vali Yavuz Selim Köşger, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Ak Parti İl Başkanı Av.Yılmaz Seven, ESOB Başkanı Ali Bayram, KOSGEB Bingöl İl Müdürü Naci Özdemir ve çok sayıda davetli katıldı.

Kursiyerlere sertifikalarını dağıtan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Belediyemizin altyapı dışında kültürel ve sanatsal çalışmalara da yatırım yapması takdire şayandır. Bingöl Belediyesinin sosyal belediyecilik alanında yaptığı bu tarz çalışmalar, hem mesleki olarak hem de kişisel gelişim olarak insana dayalı önemli yatırımlardır” dedi.
Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi ise, “Aslında girişimcilik burada öğrendiklerinizi zorlu piyasa şartlarında da göstermenizdir. Asıl mücadele de orada başlıyor. Ben bunu başaracağınıza inanıyorum” dedi.

Barakazi, “Göreve geldiğimiz günden beri şehrimizi sadece maddi planda imar etmiyoruz. İnsanımızın aynı zamanda kültürel ve sanatsal planda da gelişip kalkınması için büyük bir gayret gösteriyoruz. O yüzden son bir kaç sene içerisinde birbirinden farklı çok sayıda kurs açtık. Ney, Bağlama, Keman, Takı Tasarım, Karakalem, Su Kabağı İşlemeciliği, Bingöl’de ilk defa düzenlenen Yamaç Paraşütü  kursu, Web tasarım, Bakır İşlemeciliği, Doğalgaz tesisatçılığı, Proje eğitimleri, Anne Üniversitesi, Dil alanında ise Zazaca, Osmanlıca, İngilizce ve Arapça YDS kursları düzenledik. Bu kurslarda eğitimlerini tamamlayıp da sertifika alan kursiyerlerden 28 kişi kendi işini kurdu. Bu alanda çalışmalarımız artarak devam edecektir” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 158, kursiyere, girişimcilik, sertifikası,
Yorumlar
Haber Yazılımı