Haber Detayı
03 Mayıs 2017 - Çarşamba 22:15 Bu haber 2089 kez okundu
 
200 kişilik eğitim programı protokolü imzalandı
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı 200 kişiye yönelik verilecek girişimcilik eğitim programı protokolü imzalandı.
GÜNDEM Haberi
200 kişilik eğitim programı protokolü imzalandı

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, KOSGEB işbirliğiyle 200 kişiye yönelik girişimcilik eğitim programı düzenleyecek.

Düzenlenecek girişimcilik eğitim programı için Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas ile İŞKUR Bingöl Müdürü Halis Erdoğan, hazırlanan protokolü imzaladı.

İmzalanan protokolün ardından açıklama yapan Bingöl TSO Başkanı Mahmut Ayas, “Girişimcilik Eğitimlerinin, ilimizde girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması hedefi doğrultusunda, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu süreçte kendi rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amacıyla düzenlenecektir. İki kurum arasındaki işbirliği de devam edecektir”

Girişimcilik eğitimleri için imzalanan protokol kapsamında 25’er kişilik gruplar halinde 200 kişiye yönelik olarak Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde girişimcilik eğitimleri verilecek. 2 Mayıs’ta başlayan başvuruların 11 Mayıs 2017’de sona ereceği ve başvuruların Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen yapılması gerektiği bildirildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 200, kişilik, eğitim, programı, protokolü, imzalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı