Haber Detayı
04 Ocak 2017 - Çarşamba 22:42
 
“2017 zor geçecek”
HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, 2016 yılının kanlı bir yıl olarak geride kaldığını belirterek, “2017’nin daha iyi olmasını umut ediyoruz ama biliyoruz ki ve öyle görünüyor ki bu umutlarımız da boş temenniler çünkü 2017 yılında ekonomik anlamda inanılmaz zorlanacağız, Suriye savaşı devam edecek, Avrupa’yla ilişkiler daha gerilimli bir hâl alacak” dedi.
GÜNDEM Haberi
“2017 zor geçecek”

HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, mecliste yaptığı konuşmada, 2017 yılında meteor şiddetinde birtakım siyasal gelişmelerin yaşanabileceğini söyledi.

Konuşmasında 2016 yılını değerlendiren Özsoy, “Az önce içeride, kuliste, şu an Divan’da olan bir arkadaşımızla sohbet ederken arkadaşının kendisine söylediği bir şeyi sadece burada tekrarlamak istiyorum. Demiş ki arkadaşı: “2016 yılında Türkiye'nin başına bir tek meteor düşmedi, onun dışında her şey oldu.” Gerçekten inanılmaz zor, kanlı bir yıl yaşadık. 2017’nin daha iyi olmasını umut ediyoruz ama biliyoruz ki ve öyle görünüyor ki bu umutlarımız da boş temenniler çünkü 2017 yılında ekonomik anlamda inanılmaz zorlanacağız, Suriye savaşı devam edecek, Avrupa’yla ilişkiler daha gerilimli bir hâl alacak. Yani, kızıl kıyamet bir sürecin içerisinden geçerken üstüne üstlük bir de başkanlık sistemi mevzusunda birbirimizi götürüp getireceğiz, Allah hepimizin sonunu hayır etsin.

Meteor düşmeyebilir Türkiye’nin başına 2017 yılında ama meteor şiddetinde birtakım siyasal gelişmelere şehadet edebiliriz, şahitlik edebiliriz çünkü Türkiye’de bütün kurumlar dağılmış durumda, hemen hemen işleyen tek bir kurum yok. “Bu hengâmenin, bu karambolün içerisinden belki başkanlık sistemiyle çıkabiliriz.” gibi bir  düşünce var ama öyle görünüyor ki başkanlık sistemi olsa dahi Türkiye’nin temel problemlerinde, temel sorunlarında çelişkiler artarak devam edecek” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “2017, zor, geçecek”,
Yorumlar
Haber Yazılımı