Haber Detayı
25 Nisan 2021 - Pazar 17:23
 
205 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE BURS
Ankara BİNYAR Başkanı Cemal Koçakelçi, 5. olağan kongrede aday olmadığı açıklayarak, görev süreleri boyunca 205 öğrenciye burs verdiklerini söyledi.
GÜNDEM Haberi
205 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE BURS

Ankara BİNYAR’ın iki dönemdir başkanlığını yapan Cemal Koçakelçi, 5. olağan kongrede aday olmayacağını açıklayarak, bugüne kadar yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

İki dönemdir Ankara Binyar Derneği Başkanlığı görevini yürüttüğünü; resmi görevinin iş yoğunluğu ve ailesine karşı olan sorumlulukları nedeniyle Ramazan Bayramına müteakip yapılacak olan 5. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda aday olmayacağını belirten Koçakelçi, “Her biri kendi alanında deneyimli ve değerli yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla iki dönemdir yürütmekte olduğumuz bu görev sürecimizin değerlendirmesi tamamen siz değerli üyelerimizin ve hemşehrilerimizin takdirindedir.

Bizler bu görevin meşakkatli olmakla beraber bir o kadar da manevi değerinin yüksek olduğu bilinci ile sizlere layık olma ve dernek amacına uygun yürütme çabasında olduk. Ancak bu görevi yürütürken yapmış olduğumuz hata ve kusurlarımız elbette ki olmuştur. Bütün bu hata ve kusurlarımızdan ötürü siz değerli üyelerimiz ve hemşehrilerimizin engin hoşgörüsüne sığınarak özür diliyor, hata ve kusurlar bizlerin, güzellikler sizlerin olsun diyoruz” ifadelerini kullandı.

Koçakelçi, görev süresi boyunca yaptıkları çalışmaları şöyle sıraladı:

“-Derneğimiz kiracı statüsünden kurtarılmış, kendisine ait gayrimenkule kavuşturulmuştur.

-Masraftan kaçınmaksızın iç tadilat ve dekorasyonu hemşehrilerimize yakışır ve yaraşır şekilde Mimar eşliğinde düzenlenmiştir.

-Derneğimizin tüm ihtiyaçları eksiksiz tamamlanmıştır.

-Yönetimimiz süresince derneğimizde hemşehrilerimize her türlü ikram ücretsiz yapılmıştır.

-Derneğimizin tüm borçları sıfırlanmış olup, herhangi bir isim altında resmi yada tüzel kurum ve kişiliklere borcu bulunmamaktadır.

-Bingöl’ümüzü ve değerlerini tanıtan Ankara Binyar Dergisi yayın hayatına geçirilmiş olup, 6 ayda bir çıkarılmaktadır.

-Pandemi öncesi ilimizin ulusal düzeyde tanıtımına katkı sunan çeşitli etkinlikler icra edilmiştir.

-Ankara'da Yükseköğrenimini sürdüren 205 üniversite öğrencimize her ay düzenli burs hizmeti sunulmuştur.

-Ankara'da ikamet eden ve ekonomik yoksunluk içerisinde bulunan ailelerimiz kayıt altına alınmış olup, her fırsatta destek olunmuştur.

-Yönetimimiz sürecinde çeşitli kampanyalar başlatılmış, öğrencilerimizin eğitimine destek olmak üzere Tablet temin edilerek kendilerine ulaştırılmıştır. Ayrıca engelli bireylerimize araç ve medikal ürünler temin edilerek kendilerine ulaştırılmıştır.

-Ankara'da iş hayatında yer alan tüm hemşehrilerimizin işyeri açılışlarına çelenk eşliğinde yanlarında olunmuştur.

-Ankara'ya çeşitli sebepler ile gelip, maddi imkansızlıktan ötürü memlekete dönmekte güçlük çeken hemşehrilerimize destek olunmuştur.

-Ankara'da tedavi görmek üzere gelen hastalarımıza ziyaret, kan temini ve yakınlarına kalacakları yer temininde yardımcı olunmuştur.

-Ankara'da vefat eden hemşehrilerimizin cenaze iş ve işlemleri tamamlanmış ve memlekete sevkleri sağlanmıştır.

-Arzu eden hemşehrilerimizin derneğimiz merkezinde taziyeleri kurulmuş, herhangi bir talepte bulunmaksızın taziye hizmeti sunulmuştur.

-Hemşehrilerimizden gelen her türlü bürokratik iş ve işlemlerinde yardımcı olunmuştur.

-Yukarıda sayılan imkânların sağlanmasında ve sunulmasında bizleri yalnız bırakmayan değerli eski ve yeni siyasilerimize, bürokratlarımıza, iş insanlarımıza, esnaflarımıza, mobil aidat abonelerimize ve daha ismini sayamadığımız tüm dost ve hemşehrilerimize anlamlı ve erdemli katkılarından ötürü teşekkür ederiz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 205, ÜNİVERSİTE, ÖĞRENCİSİNE, BURS, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı