Haber Detayı
02 Temmuz 2021 - Cuma 18:42
 
3. DOZ AŞILAR YAPILMAYA BAŞLANDI
3. doz aşısını yaptıran İl Sağlık Müdürü M. Emin Gündoğdu, pandemiden kurtulmanın yolunun aşı olduğunu söyledi.
SAĞLIK Haberi
3. DOZ AŞILAR YAPILMAYA BAŞLANDI

İl Sağlık Müdürü Mehmet Emin Gündoğdu, Genç Caddesi üzerinde kurulan ‘Aşı Uygulama Noktası’nı ziyaret ederek, 3. doz aşısını yaptırdı.

Aşı yapmanın önemine değinen Gündoğdu,”Gönüllü olarak 3. doz aşımızı olduk. Pandemiden kurtulmanın en önem yolu aşıdır. İl genelinde tüm hastanelerimizde, aile sağlığı merkezlerimizde ve aşı uygulama noktalarında randevusuz aşı yapılmaktadır. Tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum” dedi.

KAÇ KİŞİ AŞI OLDU

Bingöl’de dün saat 11.30 itibariyle 68 bin 117 kişiye birinci doz, 31 bin 903 kişiye ikinci doz aşıları yapıldı. İlde 100 bin 484 doz aşı uygulandı.

GENÇ’TE AŞI SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

Genç ilçesinde korona virüsle mücadele kapsamında aşı seferberliği başlatıldı. İlçe merkezinde 3 ve Servi köyünde ise bir aşı standı kurularak vatandaşların randevu almadan aşılanmasına başlandı.
Sağlık Bakanlığının aldığı son kararla aşı yaşının 18'e düşürülmesinin ardından harekete geçen sağlık ekipleri birçok yerde mobil stantlar kurarak aşılama çalışmalarına devam ediyor. Genç İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından kent merkezinde 3 ve Servi köyünde ise bir aşı standı kuruldu. Kurulan stantlarda vatandaşların randevusuz olarak aşılanmasına başlandı.
Genç İlçe Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Mobil ekiplerimizce aşılama işlemleri hızla devam ediyor. Son olarak kurduğumuz mobil stantlarımızda ikna yoluyla 18 yaş üzeri vatandaşlarımızı randevusuz bir şekilde aşılamaya devam edeceğiz. Bugün itibariyle başlattığımız aşı çalışmasında olumlu sonuçlar aldık ve inşallah başlattığımız çalışma sayesinde istenilen seviyelere ulaşacağız. Aşılama, Genç Devlet Hastanesinde sabah 09.00 ile 23.00'a kadar yapılacak. Sağlık ocağı, aile hekimliklerinde ise randevusuz bir şekilde mesai saatleri içerisinde aşı işlemleri sürecek” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 3., DOZ, AŞILAR, YAPILMAYA, BAŞLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı