Haber Detayı
30 Nisan 2017 - Pazar 22:40 Bu haber 2237 kez okundu
 
50 ÖĞRENCİ KERMES GELİRİYLE SEVİNDİ
Genç İlçesi Nuri Özaltın İlkokulu tarafından yardıma muhtaç öğrenciler için düzenlenen kermesten elde edilen gelirle 50 öğrenciye giysi ve eğitim yardımı yapıldı.
GÜNDEM Haberi
50 ÖĞRENCİ KERMES GELİRİYLE SEVİNDİ

Genç Nuri Özaltın İlkokulu öğretmenleri örnek bir çalışmaya imza atıp okulda okuyan ve maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için yakın zamanda ilçe merkezinde bir kermes düzenlemişti. Kermesten toplanan yardımları okulda okuyan yardıma muhtaç öğrenciler için değerlendiren okul aile birliği ve öğretmenler, 50 öğrenciye giysi yardımında bulundu. Giysi yardımının yanı sıra kermesten elde gelirle öğrencilerin eğitim masrafları da karşılanacak.

İlçe halkının ve okul öğretmenlerinin göstermiş olduğu duyarlılığa teşekkür eden Okul Müdürü Cuma Kalkan, “Öğretmenlerimiz bu fikri paylaştıklarında çok mutlu oldum ve biran önce yapalım dedim. Nihayetinde kermesimizi düzenledik ve sağolsun ilçe halkımızda gereken ilgiyi fazlasıyla gösterdiler. Bu tarz çalışmalara ara vermeden devam edeceğiz. Öğrencilerimizin sorunlarını çözmek için gecemizi gündüzümüze katıp çalışıyoruz. Gelen para ile öğrencilerimize giysi yardımında bulunduk. Öğrencilerimizin gözlerindeki mutluluk bizleri fazlasıyla sevindirdi. Allah bu kermeste emeği geçen herkesten razı olsun” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 50, ÖĞRENCİ, KERMES, GELİRİYLE, SEVİNDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı