Haber Detayı
11 Temmuz 2021 - Pazar 18:10
 
6 ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ YAPACAK
Bölgedeki 6 üniversite arasında ‘Merkezi Araştırma Laboratuvarları İş Birliği Protokolü’ imzalandı
EĞİTİM Haberi
6 ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ YAPACAK

Bingöl Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Muş Alparslan Üniversitesi,  Siirt Üniversitesi, Şırnak Üniversitesi ve Batman Üniversitesi arasında ‘Merkezi Araştırma Laboratuvarları İş Birliği Protokolü’ imzalandı.

Altı üniversite arasında yapılan ‘Merkezi Araştırma Laboratuvarları İş Birliği Protokolü’ ile bu üniversiteler arasında yapılacak Araştırma-Geliştirme (AR-GE), bilimsel ve teknik çalışmalarda kullanılan analizlerin gerçekleştirilmesinde karşılıklı hizmet alımı ve ortak girişimler ile ilgili esas ve usuller yer alıyor.

Protokol; Bingöl Üniversitesi Merkezi Laboratuvar Uygulama ve Araştırma Merkezi, Bitlis Eren Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi, Muş Alparslan Üniversitesi Merkezi Laboratuvar Uygulama ve Araştırma Merkezi, Siirt Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi,  Şırnak Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi, Batman Üniversitesi Merkezi Laboratuvar Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen analizleri, araştırma-geliştirme, bilimsel ve teknik çalışmalara ait bütün iş ve işlemleri kapsıyor.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, “6 üniversite arasında ‘Merkezi Araştırma Laboratuvarları İş Birliği Protokolü’ imzaladık. Protokole imza atan üniversiteler karşılıklı olarak birbirlerinden faydalanacaklar. Yapılan anlaşma ile üniversiteler kendi imkânları çerçevesinde gerçekleştiremedikleri test ve analizlerin yapılmasını hizmet alımı şeklinde birbirlerinden talep edebileceklerdir. Yani karşılıklı fayda esasına dayalı bir iş birliği anlaşması yaptık. Güç birliği daima başarıyı artıracaktır. Bu bir ekip çalışmasıdır. Protokolün taraflara çalışmalarında başarı getirmesini diliyorum” dedi.

Rektör Çapak, 2024 yılının sonuna kadar geçerli olacak protokolün, talep olması durumunda aynı koşullarda uzatılabileceğini de söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 6, ÜNİVERSİTE, İŞBİRLİĞİ, YAPACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı