Haber Detayı
28 Haziran 2018 - Perşembe 18:24
 
640 kursta 48 bin öğrenciye Kur’an eğitimi
Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl "Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi" sloganıyla açılan yaz Kur'an kursları, Bingöl’de yoğun ilgi gördü.
EĞİTİM Haberi
640 kursta 48 bin öğrenciye Kur’an eğitimi

Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl yaz aylarında açılan ve bu yıl "Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi" sloganıyla açılan yaz Kur'an kursları sayesinde, camiler çocuk sesleriyle şenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl "Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi" sloganıyla 25 Haziran'da başlatılan Kur'an kursları, 17 Ağustos'a kadar sürecek. Bingöl’de camilerde açılan kurslarda çocuklar, yaz boyunca Kur'an-ı Kerim'i en güzel şekilde öğreniyor.

Bingöl İl Müftüsü Muharrem Genç, yaz Kur'an kurslarına gösterdikleri ilgiden dolayı, öğrencilere ve velilerine teşekkür etti.

Yaz Kur'an kurslarında görevlendirmek üzere 150 fahri Kur'an kursu eğitmeninin ek ders ücreti karşılığı geçici olarak görevlendirildiğini bildiren Genç, "Yeter ki öğrencimiz olsun sokağın ortasında bile Kur'an kursu açabiliyoruz." ifadelerini kullandı.

Ailelere çocuklarını yaz tatilinde camilere ve Kur’an kurslarına göndermelerini isteyen Genç, “Bingöllümüzü emanet edeceğimiz kızlarımız, dinimize hizmet edecek ve memleketimizi emanet edebileceğimiz erkek çocuklarımız burada.  Şu anda burada seçkin hocalarımız, daire görevlilerimiz, Kur’an Kursu hocalarımız var, Cenabı Allah hepinizden razı olsun inşallah. Bu güzel manzara karşısında birkaç kelime söylemek istiyorum. Masum çocuklarımız, günahsız evlatlarımız,  geleceğimiz burada. Sizlerin yüzüne baktığımız zaman Hazreti Hasan'ın, Hazreti Hüseyin'in, hanım kızlarımıza baktığımız zaman Hazreti Resulullah'ın biricik kızı Fatıma annemizi hatırlıyoruz.  Cenabı Allah onların yolundan bizleri ayırmasın inşallah. Hazreti Resulullah'ın yolundan bizleri ayırmasın.” diye konuştu. 

 “4-6 YAŞ ARASI ÇOCUKLARIMIZ EĞİTİM GÖRECEK”

Bu yıl camilerde açılan Kur’an kurslarında 4-6 yaş grubu çocukların eğitim göreceğini kaydeden Genç, “2017 yılında 100 binin üzerinde öğrencimiz vardı. Tahmin ediyorum bu yıl içerisinde 250 bine yakın öğrencimiz olacak İnşallah.  Biz de Bingöl'de 4 -6 yaş grubuna önem vereceğiz. Kur'an kurslarına önem vereceğiz. İlk hedefimiz 500 bin 4-6 yaş çocuğumuzun okumasıdır. Annesinin kucağından alarak sanki Hazreti Resulullah'ın kucağındaymış gibi, sanki Hazreti Fatıma'nın, Hazreti Aişe'nin kucağındaymış gibi onları ihtimamla itina ile kucaklayacağız, yetiştireceğiz.  Ve onları hayata hazırlamaya gayret edeceğiz inşallah.” diye konuştu.   

Çocuklara gerekli ihtimamı göstererek onların yad ellerde heba olmasına izin vermeyeceklerini, onları kucaklayacaklarını dile getiren Genç, il genelinde 640 kursta 752 eğitmen gözetiminde 48 bin 910 öğrenciye Kur'an eğitimi verildiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 640, kursta, 48, bin, öğrenciye, Kur’an, eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı