Haber Detayı
20 Haziran 2017 - Salı 20:50 Bu haber 1718 kez okundu
 
“ABD, Rusya ve İsrail’in işine yarayacak adımlar atılmamalı”
HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, İslam Ümmetinin sorunlarının olduğunu ve bu sorunları adalet temelinde çözme mücadelesini verirken dahi, ABD, İsrail, Rusya ve Emperyalist dünyanın işine yarayacak hiçbir adım atılmaması gerektiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
“ABD, Rusya ve İsrail’in işine yarayacak adımlar atılmamalı”

HÜDA-PAR İl Başkanlığınca Yeni Mahallede düzenlenen iftar programı Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda HÜDAPAR Bingöl İl Başkanı Hamdullah Tasalı yaptığı selamlama konuşmasında,  Ramazan ayının Bingöl’de çok iyi ve verimli geçtiğini belirterek, Bingöl merkezde halkla iftarda buluşma, bir araya gelme programları kapsamında Ramazan ayının başından bu yana 6.cısı olarak düzenlenen programda merkez Kültür mahallesinde hakla bir araya geldiklerini söyledi.

HÜDA-PAR Bingöl İl Başkanlığınca düzenlenen iftar programına katılan Genel Başkan Yardımcısı Sait Şahin, adalet temelinde dahi sorunların çözümü için mücadele verilirken, atılacak adıma önce bakılması gerektiğini söyledi.

İslam ve Kur’an’ın değer ve öğretileri dokunduğu her şeye değer katarak, huzur verdiğini ifade eden Şahin, “Hangi toplumda Kur’an yaşanıyorsa huzur vardır. Hangi ülkede Kur’an yaşanıyorsa, Kur’an’ın adalet değeri, özgürlük değeri, kardeşlik değeri, Hürriyet ve yardımlaşma varsa orada huzur vardır” dedi.

 “BİRBİRİMİZİ SEVERSEK ÜMMET GÜÇ KAZANACAK”

Şahin, “İman etmedikçe cennete giremezsiniz ve birbirinizi sevmedikçe de ‘İman’  etmiş olamazsınız” Allah Resulünün hadisini hatırlatarak, Bize diyor ki birbirinizi sevmeniz lazım. Bu coğrafya sevginin ne olduğunu çok iyi anlıyor. Açılar ve zulümler yaşamış, bir coğrafya sevginin ne demek olduğunu çok iyi biliyor. Bu coğrafyanın ilacı sevgidir. Birbirimizi sevmek zorundayız. Birbirimizi seversek, bu coğrafyada bu toplumda yeniden ümmet güç kazanacak, yeniden buralara bahar gelecek, yeniden buralar maneviyatla yeşerecek, sevgiyle muhabbetle canlanacaktır inşallah. Ve İslam’ın öğretileri bize diyor ki kendim için istediğini kardeşin içinde iste. Kendin için istemediğini de kardeşin içinde isteme diyor.” diye konuştu. 

İslam ümmetinin yaşadığı tüm can yakıcı sorunların temelinde adaletsizliğin olduğunu vurgulayan Şahin, toplumun birbirine düşmesinde adaletsizlik var, toplumun devletle kavgalı olmasının temelinde yine adaletsizlik var. Adalet tesis edilirse bütün sorunların çözüleceğini ve kardeşliğin tesis edileceğini ifade etti.

HÜDA PAR’ın bu memlekette çok kritik dönemlerden geçirilirken kurulduğunu anımsatan Şahin,  bu memleketin kardeşliğinden yana tavır almakla, huzurundan yana tavır almakla, adaletinden yana tavır almakla, zulme karşı durmaktan yana tavır almakla HÜDA PAR’ın bu memlekette son derece ihtiyaç olduğunu ve HÜDA PAR'a duyulduğunu gösterdiğini söyledi.

“Ümmetin sorunlarını çözerken Emperyalist dünyanın işine gelecek adım atılmaması gerekir”

İslam Ümmetinin sorunlarının olduğunu ve bun sorunları çözerken adalet temelinde çözme mücadelesi verirken dahi, ABD, İsrail, Rusya ve Emperyalist dünyanın işine yarayacak hiçbir adım atılmaması gerektiğini ifade eden Şahin, Adalet temelinde sorunlarımızın çözümünü mücadelesini verirken, atılacak adıma önce bakılmalı. Bu adım ABD, İsrail, Rusya’ya mı yarıyor,, yoksa bu adım ümmetin yaralarına derman mı olacak? Bu tespit yapıldıktan sonra adım atılmalı. Biz böyle bir inanca ve düşünceye sahip insanlar olarak hareket ediyoruz. İşte yanı başımızda Suriye ve Irak ortada. Yanı başımız yangın yerine dönmüş, Türkiye’yi de yangın yerine çevirmeye çalışıyorlar. Bakın Türkiye gerçekten cennet gibi bir ülke.  Dışarıya gidince Türkiye’nin ne kadar cennet bir ülke olduğunu görüyoruz. Bu cennet ülkenin kıymetini bilmek lazım.” şeklinde konuştu.

Ayrıca ŞAHİN  iftar programından sonra  yeni mahalle camisinde itikafta bulunan HÜDA PAR  gençlik kolları üyeleriyle bir arada sahur programına katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “ABD,, Rusya, ve, İsrail’in, işine, yarayacak, adımlar, atılmamalı”,
Yorumlar
Haber Yazılımı