Haber Detayı
30 Aralık 2016 - Cuma 15:32
 
Ailelere ‘etkili iletişim’ semineri
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Aile Eğitim Programı kapsamında ailelere ‘etkili iletişim’ semineri verildi.
GÜNDEM Haberi
Ailelere ‘etkili iletişim’ semineri

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde ASDEP Görevlisi olarak görev yapan Aile ve Tüketici Ekonomisti Zehra Çelik ve ASDEP Görevlisi Sosyolog Abdullah Çelikayak tarafından Aile Eğitim Programı kapsamında aile içi iletişim süreçlerinin işlevselleştirilerek aile yaşam kalitesinin artmasına yönelik ailelere “Etkili İletişim” konulu seminer verildi.

Seminerde “İletişimin Önemi, Sağlıklı ve Etkili İletişim Yöntemleri, Kişiler Arası İletişimi Etkileyen Faktörler ve Çözüm Yolları” konularında katılımcılara bilgiler aktarıldı.

Bireyler arasındaki sağlıklı iletişim ve etkileşimin öneminin anlatıldığı seminerde, bireyler arasında gerçekleştirilen iletişimin çeşitliliği kadar, verimliliğinin de aile yaşam kalitesi ve mutluluğunu arttırmada önemli rol oynadığı belirtildi.

Ayrıca Psikolog Pınar Bozkurt tarafından ‘Aile ve Boşanma Süreci Danışmanlığı’ kapsamında vatandaşlara verilen hizmet modelinin ayrıntılarını içeren bir sunum yapıldı. Sunumda, toplumun niteliğini belirleyen aile kurumu ve evlilikleri boşanma sürecine götüren etkenler üzerinde duruldu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ailelere, ‘etkili, iletişim’, semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı