Haber Detayı
06 Ekim 2021 - Çarşamba 17:33
 
AMATÖR SPOR HAFTASI AÇILIŞI YAPILDI
Her yıl 4-10 Ekim tarihleri arasında çeşitli sportif faaliyetlerle kutlanan Amatör Spor Haftası açılışı Şehir Stadında gerçekleştirildi.
SPOR Haberi
AMATÖR SPOR HAFTASI AÇILIŞI YAPILDI

Amatör Spor Haftası, Gençlik ve Spor Müdür V. Ali Rıza Akarca, Spor Şube Müdürü Abdurrahman Demir, ASKF Başkanı Ali Ekber Alimoğlu, antrenörler ve sporcuların katılımıyla yapılan yürüyüş korteji ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla devam eden programda günün anlam ve önemini belirten konuşma Gençlik ve Spor Müdür V. Ali Rıza Akarca tarafından yapıldı.

Akarca, “Amatör spor haftası, ülkemizde spor bilincinin artırılmasında, gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan uzak kalmasında önemli bir faktördür. Gençlerimizin gelişimi için fedakârca hizmet eden amatör spor kulüplerimizin yöneticilerine, antrenörlerimiz ve sporcularımıza teşekkür ediyorum. Hafta boyunca yapılacak etkinliklerle 7'den 70'e herkesi amatör sporla buluşturmayı hedefliyor ve tüm vatandaşlarımızı tesislerimizde spor yapmaya davet ediyoruz.  Amatör spor haftamız kutlu olsun” dedi.

Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında hafta boyunca kort tenisi, atletizm, basketbol, kano, taekwondo, judo ve masa tenisi müsabakaları düzenlenecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AMATÖR, SPOR, HAFTASI, AÇILIŞI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı