Haber Detayı
03 Ocak 2021 - Pazar 16:18
 
ANKARA BİNYAR’DAN KURMANCİ VE ZAZAKİ KURS
Ankara BİNYAR Derneği, online Kurmancî ve Zazakî eğitime başladı. Dersler Cumartesi ve Pazar günleri saat 19.00 ile 21.00 saatleri arasında Zoom programı üzerinden olacak.
EĞİTİM Haberi
ANKARA BİNYAR’DAN KURMANCİ VE ZAZAKİ KURS

Ankara BİNYAR Derneği, Ankara’da öğrenim gören Bingöllü öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmeleri, kişisel gelişimlerine ve dil becerilerine katkı sağlanması amacıyla online Kurmancî ve Zazakî dil kursu açtıklarını duyurdu.

Kursa yoğun talep olduğunu ve başvuruların tamamlandığını belirten Dernek Başkanı Cemal Koçakelçi, “Uzun zamandır planladığımız ancak pandemi nedeniyle ertelediğimiz dil kurslarımızı online olarak yapma kararı aldık. Alanlarında uzman öğretmenlerimizle Ankara’da eğitim gören üniversite öğrencilerimize yönelik dil kurslarımızı açtık. Başvuru sayısı mevcut kapasitemizin üzerinde olduğundan başvurularımızı durdurma kararı aldık. Bu kadar yoğun bir talep olması bizleri de oldukça sevindirdi. Gençlerimizin dillerine ve kültürlerine sahip çıkmaları gurur verici bir durum. Umarım bundan sonra da kurslarımızı devam ettiririz” dedi.

Zoom üzerinden başlayan ve Kurmancî Öğretmeni Nesim Güner ile Zazakî Öğretmeni Sümeyra Gürçay tarafından verilecek dersler, 02-03 Ocak 2021’de başlayıp 27-28 Mart 2021’de sona erecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ANKARA, BİNYAR’DAN, KURMANCİ, VE, ZAZAKİ, KURS,
Yorumlar
Haber Yazılımı