Haber Detayı
16 Temmuz 2021 - Cuma 18:13
 
ARAKONAK’TA TAŞKIN KORUMA ÇALIŞMALARI YAPILACAK
Solhan’ın Arakonak Beldesi’nde yapılacak taşkın koruma çalışmalarıyla 58 ev hayvan barınakları ve tarım arazilerinin korunması hedefleniyor.
GÜNDEM Haberi
ARAKONAK’TA TAŞKIN KORUMA ÇALIŞMALARI YAPILACAK

Arakonak Beldesinde geçen yıl meydana gelen sel olayında derelerin taşması sonucu birçok ev, ahır ve tarım arazisi zarar görmüştü.

DSİ Elazığ Bölge Müdürlüğü, olası benzer bir afette yerleşim ve tarım alanlarının korunması için taşkın koruma çalışmaları yapacak.

DSİ Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Solhan Arakonak Beldesi 2. kısım taşkın koruma inşaatı işinin sözleşmesi 09.07.2021 tarihinde DSİ 9. Bölge Müdürlüğünde imzalanmıştır. Furkan Baki & Selam Gıda Tem. İnş. iş ortaklığı yükleniminde yapılacak ve 2021 yılı sonuna kadar tamamlanacak iş kapsamında; 1.600 metre kâgir taş duvar, 1 adet menfez, 180 adet brit ve 1.126 metre korkuluk imalatının yapılması sağlanacaktır.

2021 yılı fiyatlarıyla 3 milyon liraya mal olacak Bingöl-Solhan Arakonak Beldesi 2. Kısım Taşkın Koruma İnşaatı işi ile mansapta 27 adet kâgir ev, 31 adet betonarme ev, 40 adet hayvan hanı ve 370 dekar tarım arazisinin taşkın zararlarından korunması temin edilecektir” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ARAKONAK’TA, TAŞKIN, KORUMA, ÇALIŞMALARI, YAPILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı