Haber Detayı
02 Ocak 2020 - Perşembe 00:15 Bu haber 804 kez okundu
 
Arıcılar, “Kardeş Eli” uzattı
Adana’da yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle arı kovanları ve arıları zarar gören arıcılar için, yardım kampanyası başlatıldı.
GÜNDEM Haberi
Arıcılar, “Kardeş Eli” uzattı

Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte Adana’ya giden ve geçen hafta yaşanan olumsuz hava koşulları sonrası yaşanan sel nedeniyle arı kovanları ve arıları zarar gören arıcılar için, Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu kararıyla destek kampanyası başlatıldı.

Sağnak ve sel nedeniyle ciddi zarar uğrayan ve zor günler geçiren arıcılara destek olmak, sıkıntılarına ortak olmak amacıyla Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliğince başlatılan yardım kampanyası, arıcıları sevindirdi.

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliğince alınan kararda, “Arıcılarımızın binbir musibetle karşılaşmakta ve bu musibetlere karşı arıcılarımız mücadelede eksik kalmaktadır. Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Kararı ile bir bağış hesabı oluşturulmuştur.  ‘Yarına umut’ olarak dayanışma ve yardımlaşma uzun soluklu olarak devam etmesi için ülkemizin her köşesinde bulunan arıcılarımızın gönlünden kopan bağışlarını il birliklerine bağış makbuzu karşılığında teslim etmeleri önemle duyurulur. Bu bağlamda 05.02.2020 tarihine kadar Adana’da yaşanan mağduriyetlere bir dost, bir kardeş eli uzatalım ve arıcılarımızın yapacakları yardım ile birliklerine bağış makbuzu karşılığında bağışlarınızı teslim edebilirsiniz” ifadeleri kullanıldı.

Adana’daki sağnak sonrası onlarca arıcıya ait binlerce arı kovanı hasar görmüş ve ciddi mağduriyetler yaşanmıştı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arıcılar,, “Kardeş, Eli”, uzattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı