Haber Detayı
26 Kasım 2021 - Cuma 17:40
 
AŞÇILIK YARIŞMASINDA 9 MADALYA ALDILAR
Bingöl Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Aşçılık Programı öğrencileri, 16-21 Kasım tarihleri arasında Diyarbakır’da düzenlenen ‘Diyarbakır 3. Uluslararası Aşçılık ve Pastacılık Yarışması’nda 6 altın ve 3 gümüş madalya kazandı.
EĞİTİM Haberi
 AŞÇILIK YARIŞMASINDA 9 MADALYA ALDILAR

Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, yarışmada dereceye giren öğrencilere teşekkür belgesi verdi.

Üniversite Meslek Yüksekokulları Konferans Salonunda gerçekleştirilen teşekkür belgesi takdim törenine, Rektör Çapak’ın yanı sıra, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Genel Sekreter Vekili Öğr. Gör. Mesud Öğmen, Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Yaşar Baş, öğretim elemanları ile yarışmada dereceye giren öğrenciler katıldı. 

2007 yılı sonrası kurulan üniversiteler arasında bölge itibariyle en iyi üniversite olduklarını söyleyen Rektör Çapak, “Fiziki olarak, öğretim elemanı sayısı bakımından, öğrenci sayısı bakımından bölge içinde en iyi üniversiteyiz. Fiziki olarak üniversitemiz çok büyüdü, yapılacak çok şey kalmadı. Bundan sonraki aşama; kendimizin gelişimine ve öğrencilerimizin gelişimine odaklanmaktır. Aşçılık yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizi ve hocalarımızı tebrik ediyorum, başarılarının daim olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. 

9 MADALYA İLE BİRİNCİ OLDU

16-21 Kasım tarihleri arasında Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ile Mezopotamya Fuarcılık ve ALZ Group’un organize ettiği Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı’nda gerçekleştirilen ‘Diyarbakır 3. Uluslararası Aşçılık ve Pastacılık Yarışması’nda; Aşçılık Programı öğrencileri 6’sı altın, 3’ü gümüş olmak üzere 9 madalya kazanarak, 7 üniversitenin katıldığı yarışmada en çok madalya kazanan üniversite oldu.

Yarışma; ana yemek kategorisi, deniz ürünleri – balık kategorisi, yöresel lezzetler kategorisi, tatlı kategorisi, şeker hamuru ve çikolata kategorisi olmak üzere 5 alanda yapıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , AŞÇILIK, YARIŞMASINDA, 9, MADALYA, ALDILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı