Haber Detayı
12 Ocak 2017 - Perşembe 22:38
 
Av sezonu sona erdi
Bingöl ile birlikte 16 ilde 15 Ekim 2016 tarihinde başlayan kum kekliği, kınalı keklik ve çil keklik avı süresi 8 Ocak 2017 tarihi itibariyle sona erdi.
GÜNDEM Haberi
Av sezonu sona erdi

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2016-2017 yılı merkez av komisyonu kararı gereğince, 13 Ağustos 2016 tarihinde başlayan Bıldırcın ve Üveyik Avı, 20 Kasım 2016 tarihinde sona erdi.

Bu yıl sadece Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Iğdır, Kars, Sivas, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Malatya, Erzurum, Van, Mardin ve Tokat illerinde avlanmalarına izin verilen kum kekliği, kınalı keklik ve çil keklik avı ise, 8 Ocak 2017 tarihi itibariyle sona erdi.

Belirlenen kuş türlerini avlayanlara ceza kesilecek.

Sakarmeke, sakarca, yeşilbaş, boz ördek, fiyu, çamurcun, macar ördeği, tepeli patka, kılkuyruk, elmabaş patka, çıkrıkçın ve suçulluğu avı, Alakarga, küçük karga, ekinkargası, kara leşkargası, leşkargası, saksağan avı, memeli hayvanlardan yaban tavşanı, adatavşanı, tilki, kaya sansarı, ağaç sansarı avı ile yaban domuzu ve çakal avı ise 26 Şubat 2017 tarihine kadar devam edecek.

Ancak bu hayvanlar içinde belirlenmiş bir kota bulunuyor. Avlanma sayıları, merkez av komisyonundan öğrenilebilen hayvanları, belirlenen sayının üzerinde avlayanlara da ceza kesilecek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Av, sezonu, sona, erdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı