Haber Detayı
31 Mart 2021 - Çarşamba 18:07
 
BALIK AVLAMA YASAĞI BAŞLIYOR
Su ürünleri av yasağının 1 Nisan itibariyle başlayacağı bildirildi.
GÜNDEM Haberi
BALIK AVLAMA YASAĞI BAŞLIYOR

Bingöl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan duyuruda, balık avlama yasağının 1 Nisan itibariyle başlayacağı, yasağa uymayanlar hakkında yasal işlem uygulanacağı belirtildi.

Duyuruda, “​5/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ ve 5/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığı Düzenleyen Tebliğlere göre; 2021 Yılı Su Ürünleri Avlanma Yasağı 01 Nisan 2021 tarihinde başlayıp 30 Haziran 2021 tarihinde sona erecektir. 1 Nisan-30 Haziran 2021 tarihleri arasında; avlanılması yasak olan su ürünlerinin satışı, nakli ve imalatta kullanılması da yasaktır. Aksine hareket edenler hakkında 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu hükümlerine göre yasal işlem yapılacaktır.

İlimiz su ürünleri avlak sahalarında İl Müdürlüğümüz su ürünleri denetim ekipleri tarafından yürütülmekte olan kontrol faaliyetleri av yasağı süresinde de artarak devam edecektir. Ticari ve amatör su ürünleri avcılığı yapan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için su ürünleri av yasaklarına uymaları hem kendi menfaatleri hem de su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilirliği açısından büyük önem taşımaktadır” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BALIK, AVLAMA, YASAĞI, BAŞLIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı