Haber Detayı
18 Temmuz 2018 - Çarşamba 20:35
 
Barakazi, vatandaşları dinledi
Çarşı merkezinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Barakazi; “Vatandaşımızın ve esnafımızın görüşleri bizim için çok önemli. Vatandaşımızdan aldığımız güç ve destekle çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Barakazi, vatandaşları dinledi

Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Simani Mahallesi ile çarşı merkezinde esnafları ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

Belediye tarafından yürütülen çalışmalar hakkında etraflıca bilgi veren Barakazi, özellikle kentsel dönüşüm projesi, yeni belediye hizmet binası projesi ve kent meydanına ilişkin soruları cevapladı.

“GÜVENLİK SORUŞTURMASI SÜRÜYOR”

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nin ilk üç etabının ihale edildiğini anımsatan Barakazi, güvenlik soruşturmasının devam ettiğini söyledi.

Güvenlik soruşturmasının tamamlanmasıyla ilgili firmalarla sözleşme imzalanacağını ifade eden Barakazi, şunları söyledi: “Projeye konu olan Kentsel Dönüşüm projemizin 1. etap toplu konut alanında; 30.000 metrekare alan üzerinde 332 adet 161 metrekarelik tip konut, 60 ofis ve işyeri, bina altlarında toplam 100 araçlık kapalı otopark yer alacak. 2. etap toplu konut alanında; 35.000 metrekarelik alan üzerinde 308 adet 161 metrekarelik tip konut, 60 ofis ve işyeri, bina altlarında toplam 120 araçlık kapalı otopark, 1 adet 8 derslik B+Z+1 katlı kreş, çocuk oyun alanları yer alacak. 3. etap toplu konut alanında; 34.500 metrekarelik alan üzerinde 308 adet 16 metrekarelik tip konut, 60 adet ofis ve işyeri, bina altlarında toplam 120 araçlık kapalı otopark, 1 adet B+1 katlı ekmek fırını, 1 adet B2+B1 katlı 225 araçlık yer altı otopark ve çocuk oyun alanları yer alacak. İhale hazırlıkları devam eden 4. etap toplu konut alanında; 26.300 metrekarelik alan üzerinde 160 adet 161 metrekarelik tip konut, toplam 140 araçlık açık otopark, açık fitness alanı, açık çocuk oyun alanı, site güvenliği ve kontrol kulübesi yer alacak. Ayrıca 4 adet bloktan oluşacak 160 adet 222 metrekarelik rezidans konut, her bir blok altında; 186 metrekarelik fitness salonu, 325 metrekarelik kış çocuk oyun alanı, 200 metrekarelik yüzme havuzu yer alacak. 5’inci etapta ise kültür merkezi ve cami yapımı yer alacak.”

“VATANDAŞIMIZ VE ESNAFIMIZIN GÖRÜŞLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

“Vatandaşımızın ve esnafımızın görüşleri bizim için çok önemli” diyen Barakazi, vatandaşların da belediye hizmetlerini birinci ağızdan doğru bir şekilde duyma fırsatı bulduğunu söyledi.

Barakazi, “Bu ziyaretler hem aramızdaki bağları güçlendiriyor hem de bizlere sorun ve talepleri yerinde dinleme fırsatı veriyor. Esnaflarımız tarafından bizlere iletilen tüm beklenti ve şikâyetleri önemle dinleyerek ilgili birimlerimize iletiyoruz. Ortak akıl şiarıyla hareket ederek, vatandaşlarımızı dinliyoruz. Bingöl Belediyesi olarak hedefimiz en iyi şekilde ilimize hizmet sunmaktır. Vatandaşımızdan aldığımız güç ve destekle çalışmalarımıza devam edeceğiz”  ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren esnaflar ise, Belediye Başkanı Barakazi’yi aralarında görmenin kendilerini mutlu ettiğini kaydetti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Barakazi,, vatandaşları, dinledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı