Haber Detayı
05 Mayıs 2017 - Cuma 23:05
 
Barınma sorunu 13 milyonluk yatırımla çözülüyor
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ilçelerde görev yapan öğretmenlerin barınma sorununun çözülmesi amacıyla 13 milyon 500 bin TL’lik yatırım yapılacağı müjdesini verdi.
GÜNDEM Haberi
Barınma sorunu 13 milyonluk yatırımla çözülüyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl’ün Kiğı, Karlıova, Adaklı, Yedisu ilçesi ile Sancak beldesinde görev yapan öğretmenlerin barınma sorununun çözüme kavuşturulması için ciddi yatırımlar yapılacağını belirti.

Sancak beldesi ile ilçelerdeki öğretmenevi ve lojman yatırımlarını önemsediklerini ve ilçelerde görev yapan öğretmenlerin yaşadığı barınma sorununu ortadan kaldırmak amacıyla çalışmalar başlattıklarını kaydeden Yılmaz, şunları söyledi: “İlimizde eğitim-öğretim standartlarını yükselterek başarı potansiyelimizi güçlü temeller üzerine inşa etme gayretindeyiz. İlimiz genelinde birçok okulun, lojmanın, öğretmenevi ve eğitim kurumunun yapılması gerçekleşti ve gerçekleştirilmeye devam ediyor. Bu bağlamda barınma sorununu ortadan kaldırmak adına Karlıova ilçemizde Kalkınma Bakanlığımızın finansmanıyla 50 yataklı öğretmenevimizi yaparak 2017 yılında hizmetine sunduk. Yine kuzey ilçelerimizden Adaklı İlçemizde 2016 yılında İMKB tarafından yapılan 20 yataklı öğretmenevinin yapımı devam ediyor. Ayrıca Kiğı İlçemizde de 50 yataklı öğretmenevi yatırım programına alındı ve fizibilite çalışmalarının bitmesiyle birlikte 2017 yılı içerisinde ihalesi yapılarak 2018 yılı içerisinde hizmete açılacak. Bu yatırımlarla birlikte Yedisu ilçesi, Adaklı ilçesi ve Sancak Beldesindeki barınma sorunlarına çözüm bulmak adına üç yerleşim yerinde de 8’er dairelik üç lojman binasının Devlet Yatırım Programına alındı. Yatırımlarla ilgili fizibilite ve proje çalışmaları sürüyor. Proje çalışmalarının bitmesiyle yapım çalışmaları başlatılacaktır”

YATIRIMLARIN MALİYETİ 13 MİLYON 500 BİN TL

Sancak beldesi ile ilçelerde yapılacak yatırımların 13 milyon 500 bin TL’ye tekabül ettiğini vurgulayan Yılmaz, “Yaklaşık olarak 13 milyon 500 bin TL’lik yatırım miktarına tekabül eden yeni yapılacak öğretmenevlerimiz ve lojmanlarımızın öğretmenlerimizin barınma sorununu ciddi derecede ortadan kaldıracağını umuyor ve  İlimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu yatırımların gerçekleşmesinde katkısı olan Sayın Milletvekilimiz Enver Fehmioğlu, Valimiz Yavuz Selim Köşger, Milli Eğitim Müdürümüz ve tüm katkısı olanlara teşekkür eder, özellikle Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz beye şükranlarımızı sunarım” ifadelerini kullandı.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Barınma, sorunu, 13, milyonluk, yatırımla, çözülüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı