Haber Detayı
13 Mayıs 2022 - Cuma 10:33
 
BAYRAM’IN ‘PEYGAMBERLER VE PEYGAMBERLER TARİHİ’ KİTAP SERİSİ ÇIKTI
Araştırmacısı Gazeteci Yazar Serhat Bayram’ın Hikâyeler (1) serisi çıktı. Toplamda 540 sayfadan oluşan ve 30 cilt olan çalışmanın ilk on cildi kitapçılarda yerini aldı.
EĞİTİM Haberi
BAYRAM’IN ‘PEYGAMBERLER VE PEYGAMBERLER TARİHİ’ KİTAP SERİSİ ÇIKTI

 “Yarım Elma”  yayınlarından çıkan çalışmada, Kur’an’da adı zikredilen Peygamberlerin hayatları ve hayat mücadelesi konu ediniyor.

Yetişkinlerin de istifade edebileceği çalışma özellikle gençler ve çocukların anlayabileceği bir üslupla kaleme alındı.

Eserleri hakkında açıklamalarda bulunan Araştırmacı Yazar Serhat Bayram; “Allah'ın yardım ve inayetiyle bu çalışmaya başladığımızda zor olan şeylerden biri bu konuda yapılmış birçok çalışma ve yazılmış çok eser olmasıydı. Kardeşlerimiz Peygamber Tarihi konulu bir çalışmaya ihtiyaç duyulduğunu söylediklerinde ben şahsen bunun sıkıntısını yaşadım. "Sıkıntı refaha (çözüme) kapıdır" meselince aklımıza Peygamberleri yalın bir anlatımdan ziyade sohbet ortamında anlatmak şeklinde bir fikir geldi. Gayret bizden. Başarı Allah Azze ve Celle'den. Çalışmamız 30 ciltlik bir çalışma. İlk etapta 10 cilt yayımlandı. Nasip olursa ikinci ve üçüncü on cildi de yakın zamanda yayımlanacak. Umarım hayırlara vesile olur. Okuyucuların dünyasında nebilerin hayatlarının izlerine vesile olmuşsak amacımız hâsıl olmuş demektir.” şeklinde konuştu.

Peygamberlik Ve Peygamberler Tarihi

Hz. Âdem (As) Ve Şeytan

Hz. Âdem (As) Ve Hz. Havva

Hz. Şit (As)

Hz. İdris (As)

Hz. Nuh (As)

Hz. Hud (As)

Hz. Salih (As)

Hz. İbrahim (As) Ve Nemrud

Hz. İbrahim (As) Hicret olmak üzere ilk 10 cilt online satış sayfaları ve kitap kırtasiyelerde satışa sunuldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAYRAM’IN, ‘PEYGAMBERLER, VE, PEYGAMBERLER, TARİHİ’, KİTAP, SERİSİ, ÇIKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı