Haber Detayı
04 Şubat 2020 - Salı 00:04
 
Bazencir’den Kurban ve Bektaş’a tepki
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eski İl Başkanı Ahmet Bazencir, cumartesi günü yapılan il başkanlığı kongresi ile ilgili açıklama yaptı.
GÜNDEM Haberi
Bazencir’den Kurban ve Bektaş’a tepki

Cumartesi günü yapılan CHP İl Kongresinde Mustafa Kurban’ın söz alıp kürsüde konuşma yaptığını belirten Bazencir, “Sayın Mustafa Kurban konuşmasını yaparken her defasında FETÖ’den gördüğü zarara dem vuran, feodalizmden başlayıp aşiretçiliğe, en sonda da ‘şeyhlerin yüzüne tükürülmeli’ demesine varan hiçbir kesimce kabul edilmeyecek kin ve nefret dolu konuşması salonda bulunanlarca da tasvip edilmemiştir. Salonda bulunan Serdar bey Mustafa Kurban’dan sonra söz alarak Mustafa beyin söylemlerinin şık olmadığını kendisine de bir aşiret mensubu olduğunu belirterek annesinin de şeyh ailesinden olduğunu, buna rağmen CHP’de olmaktan da gurur duyduğunu, bütün söylemlerine rağmen parti için elinde gelen tüm gayret sarf edeceğini belirtmiştir. Dolayısıyla Mustafa beyin bu konuşmasını yok saymamız gerektiğini özelikle vurgulamıştır” dedi.

Hasan Bektaş’ın ise Sünnilik-Alevilik ayrımcılığı yaptığını iddia eden Bazencir, “15 yıldır partiye ayak basmayan, merdivenlerinden çıkmayan bu arkadaşlarımız bugün ne oldu da partili oldular. Halbuki hepimizin görevi bu tür ayrımcılıkların tümüne karşı dik durmaktı. Maalesef Mustafa Kurban ve Hasan Bektaş yapmaya devam etmişlerdir” dedi.

Bazencir, şunları söyledi: “Yeni Seçilen Bingöl CHP İl Başkanı Sayın Hasan Aktaş, Mustafa Kurban, Hasan Bektaş ile Mesut Kayaoğlu geçmişin başkanları değimliydi? Kendi dönemlerinizde partimizi acınacak durumda bırakıp başka taraflara kaçan sizler değimiydiniz? O gün yaptıklarınız bu günün de aynası olacağından şüphelenmeme neden olacaktır. İsmini saydıklarım, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve partimize yönelik muhalif olarak çalışanlardır. Her platformda bunu çekinmeden dillendirmeleri, gelecekte partiye hizmetlerinde kuşku duymama neden olmaktadır.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bazencir’den, Kurban, ve, Bektaş’a, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı