Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 19:11
 
BELEDİYE 25 MİLYON TL KREDİ ALACAK
Bingöl Belediyesi tarafından belediye hizmet binası ve askeri tesisler için 25 milyon TL kredi alınacak.
GÜNDEM Haberi
BELEDİYE 25 MİLYON TL KREDİ ALACAK

Bingöl Belediyesi tarafından askeri alanda yapılan belediye hizmet binası ve askeri alan karşılığında belediye tarafından yapılan askeri tesisler için ek kredi alacak.

Bingöl Belediyesi Meclisinde, belediye hizmet binası ile ilgili alınan kararda, “Bingöl Belediyesi ile Milli Savunma Bakanlığı arasında 02 Mart 2017 tarihinde yapılan arazi devri protokolü ile Merkez Yenişehir Mahallesinde Milli Savunma Bakanlığı adına tahsisli 35000 m²lik alan Bingöl Belediyesine devredildi.

Bu alanda belediye hizmet binasının yapım işi ihalesi 2018 yılında yapılarak yüklenici firma ile belediyemiz arasında 25.07.2018 tarihinde sözleşme imzalandı.

Yapım işine 15.10.2019 tarihinde yer teslimi yapılarak başlanılmış olup, belediye hizmet binasının yapım işi çalışmaları için İlbank A.Ş.’den 2019 yılında 6 milyon TL, 2020 yılında ise 20 milyon TL kredi kullanılmıştır.

Belediyemiz bütçe imkânları kısıtlı olduğundan belediye hizmet binasının 2021 yılı içerisinde tamamlanabilmesi için söz konusu hizmet binası inşaatı işinde kullanılmak üzere ek krediye ihtiyaç duyulmuştur. Bu nedenle belediye hizmet binası yapım işi çalışmalarında 2021 yılı içerisinde kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan 20 milyon TL ek kredi talebimizin kredi yoluyla İlbank A.Ş. Genel Müdürlüğünden temin edilmesine oy çokluğu ile karar verildi” denildi.

ASKERİ TESİSLER İÇİN KREDİ ALINACAK

35 bin metrekarelik askeri alanın belediyeye devredilmesi karşılığında, belediye tarafından 7 adet yeni askeri tesisin yapılması taahhüt edildi.

Bu kapsamda, belediye tarafından askeri alanda; 1 adet ısı merkezi ve trafo binası, çevre emniyet duvarı ve 3 adet nöbet kulübesi, 1 adet 52 daireli bekâr tipi misafirhane binası, 1 adet 52 daireli evli misafirhane binası, 2 adet 350 kişilik komando tabur binası, 1 adet kantin binası yapılıyor.

Belediye tarafından 7 tesis için 2019 yılında 7 milyon TL, 2020 yılında 7 milyon TL olmak üzere İller Bankasından 14 milyon TL kredi kullanıldı.

Yeni kredi alınması ile ilgili belediye meclisinde alınan kararda, şu ifadelere yer verildi: “Belediyemizce 7 adet askeri tesis yapım işi çalışmaları için İlbank A.Ş.’den 2019 yılında 7 milyon TL ve 2020 yılında yine 7 milyon TL kredi kullanılmıştır. Ancak bütçe imkânlarımız kısıtlı olduğundan yapımı devam eden 7 adet askeri tesis yapım işinde kullanılmak üzere ek krediye ihtiyaç duyulmuştur. Bu nedenle ihtiyaç duyulan 5 milyon TL ek kredi talebimizin kredi yoluyla İlbank A.Ş. Genel Müdürlüğünden temin edilmesine oy çokluğu ile karar verildi.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: BELEDİYE, 25, MİLYON, TL, KREDİ, ALACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı