Haber Detayı
05 Ekim 2020 - Pazartesi 19:37
 
“Belediye binası yüzde 50 oranında tamamladı”
Belediye Başkanı Erdal Arıkan, yeni hizmet binalarının yüze 50 oranında tamamlandığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
“Belediye binası yüzde 50 oranında tamamladı”

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İnönü Mahallesinde uygulanan kentsel dönüşüm projesi kapsamında Bingöl Belediyesi hizmet binası 2013 yılında yıkıldı. Uzun süredir şehir merkezinde kiralanan bir işhanı ve gençlik merkezinde hizmet veren Bingöl Belediyesinin yeni hizmet binası, askeri alanda yapılıyor.

2018 yılında ihalesi yapılan yeni hizmet binasının yapımına 2019 son baharında başlandı. Bingöl Belediyesi tarafından askeri tesislerin yapımına karşılık diş hastanesi karşısında yapımına başlanan belediye hizmet binasının yüzde 50 oranında tamamlandığı bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı’nca belediyeye devredilen askeri alanda, 9 bin 200 metrekarelik alanı kapsayacak yeni hizmet binasının, önümüzdeki yıl tamamlanması planlanıyor.

7 kattan oluşacak belediye hizmet binası alanında, 100 araçlık kapalı otopark, 500 kişilik konferans salonu, meclis toplantı salonu, sergi salonu, 200 kişilik çok amaçlı salon, nikâh salonu ve 121 araçlık açık otoparkın yer alacağı belediye tarafından açıklanmıştı.

Belediye hizmet binasının son durumuyla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Erdal Arıkan, “Vatandaşlarımıza daha hızlı, daha kaliteli hizmet sunmak için inşaasına başladığımız belediye hizmet binamızı yüzde tamamladık. Yeni ticari alan, otopark ve düzenlenmiş yollarla da çarşımıza nefes aldırıyoruz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Belediye, binası, yüzde, 50, oranında, tamamladı”,
Yorumlar
Haber Yazılımı