Haber Detayı
21 Aralık 2020 - Pazartesi 18:01
 
Belediye kum ocağı kuracak
Bingöl Belediyesi tarafından Kılçadır Köyü Göynük Deresi üzerinde kum-çakıl ocağı kurulacak.
- Haberi
Belediye kum ocağı kuracak

Bingöl Belediyesi, Göynük Deresi üzerinde kum-çakıl ocağı kuracak. Kum ocağından çıkarılacak malzemeler, şehir içi yolların yapım ve onarımında kullanılacak.

Kum ocağı ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruda, kum-çakıl ocağı ile ilgili ÇED sürecinin başlatıldığı bildirildi.

Kum-çakıl ocağı ile ilgili proje tanıtım dosyasında yer alan bilgilere göre, proje 2 milyon 55 bin TL’ye mal olacak.

Kılçadır Köyü Göynük Çayı üzerinde 1,41 hektarlık alanı kapsayacak kum-çakıl ocağı için İl Özel İdaresi tarafından 5 yıllık ‘hammadde üretim izin belgesi’ verildi.

Proje tanıtım dosyasında, şu ifadelere yer verildi: “Söz konusu faaliyet alanında üretimi yapılacak kum-çakıl; Bingöl ili mücavir alan sınırları içerisindeki yolların yapımında kullanılacaktır. Çıkarılacak kum-çakıl hammaddesi alanda hiçbir işleme tabi tutulmadan kazıcı-yükleyici yardımıyla kamyonlara yüklenerek alandan uzaklaştırılacaktır. Faaliyetin işletmeye açılması ile yol yapım, onarım ve dolgu işlemlerinde ihtiyaç duyulan kum-çakıl malzemesi ihtiyacı giderilerek, ulaşımda karşılaşılacak sıkıntılar giderilmiş olacaktır. Çıkarılacak kum-çakıl malzemesi hiçbir şekilde ticarete konu edilmeyecek ve kamu yararı doğrultusunda kullanılacaktır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye, kum, ocağı, kuracak,
Yorumlar
Haber Yazılımı