Haber Detayı
06 Haziran 2021 - Pazar 18:28
 
BİNGÖL BALI İÇİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
Bingöl Üniversitesi ile Bingöl Çapakçur Bal Şirketi arasında arı ürünleri ile ilgili eğitimler konusunda işbirliği protokolü imzalandı.
EKONOMİ Haberi
BİNGÖL BALI İÇİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Bingöl ilinde üretilen veya temin edilen balların Bingöl Üniversitesi tarafından analizinin yapılması ve tanıtım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla Bingöl Üniversitesi Bilgi İnovasyon ve Teknoloji Transfer Sanayi Ticaret Anonim Şirketi (BÜBİN TTO) ile Bingöl Çapakçur Bal Gıda Tekstil İnşaat Arıcılık Temizlik Plastik Petrol Ticaret Sanayi Limited Şirketi arasında danışmanlık sözleşmesi imzalandı.

Disiplinler arası yapılacak araştırma ve geliştirme faaliyetlerinin artırılması, pazarlama, markalaşma vb. alanlardaki projeler ile ilgili taraflarca yapılacak iş ve işlemlerin belirlenmesi amacıyla yapılan sözleşme, Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak ve TTO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Üsame Demir ile firma adına kuruluş yetkilileri olarak Fikri Üzer ve Yusuf Beri tarafından imzalandı.

Sözleşme gereğince tarafların ortak eğitim faaliyetleri gerçekleştirmesine yönelik çalışmalar kapsamında arı ürünleri ile ilgili eğitimler ile bunlardan ara mamul ve nihai ürün elde edilmesine yönelik kurs vb. eğitim programlarının ortak yürütülmesi kararlaştırıldı. Bununla birlikte ilerleyen süreçte Bingöl Çapakçur Bal Gıda Tekstil İnşaat Arıcılık Temizlik Plastik Petrol Ticaret Sanayi Limited Şirketi’nin,  AR-GE kapasitesinin oluşturulması için BÜBİN TTO ile işbirliğinin devam edileceği belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL, BALI, İÇİN, İŞBİRLİĞİ, PROTOKOLÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı