Haber Detayı
18 Mayıs 2022 - Çarşamba 18:14
 
BİNGÖL CHP İL BAŞKANLIĞINDAN KAFTANCIOĞLU’NA DESTEK
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bingöl İl Başkanı Hasan Aktaş, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen ceza ile ilgili açıklama yaptı.
SİYASET Haberi
BİNGÖL CHP İL BAŞKANLIĞINDAN KAFTANCIOĞLU’NA DESTEK

Ülkenin, hukuk ve adaletin katledildiği karanlık, despotik bir dönemden geçtiğini ifade eden Hasan Aktaş,

“Tek adam rejimi tarafından yaratılan bu karanlık dönemde, İstanbul İl Başkanımız, yol arkadaşımız Canan Kaftancıoğlu’na, Yargıtay tarafından verilen onama kararı, aynı zamanda Türkiye’de hukukun üstünlüğünün, yargı bağımsızlığının ve en temel Anayasal hak ve özgürlüklerin rafa kaldırıldığının kanıtıdır” dedi.

İktidarın, başta İstanbul olmak üzere kaybettiği belediyelerin hazımsızlığını yaşadığını ifade eden Aktaş, bu nedenle baskıların arttığını kaydetti.

Aktaş, “Ekonomiden dış politikaya, her alanda ülkemizi ekonomik ve siyasi uçuruma sürükleyen, halkla dalga geçen, gündelik popülist politikalarla varlığını çaresizce sürdürmeye çalışan Saray rejiminin iktidarını kaybetme korkusu, yol arkadaşımız Canan Kaftancıoğlu’na verilen ceza ve siyaset yapma yasağı ile vücut buldu.

O nedenle yasaların, bilimin, sanatın, insan haklarının rafa kaldırıldığı bu karanlık ortamda, 2019 yılındaki Ağır Ceza Mahkemesi kararına nasıl şaşırmadıysak, Yargıtay kararına da şaşırmadık” diyerek, kararın hukuksuz olduğunu söyledi.

CHP’nin hak, hukuk ve adaletten yana olduğunu belirten Aktaş, şunları söyledi: “Bizim davamız demokrasi davasıdır; bizim davamız hak, hukuk ve adalet davasıdır; bizim davamız açlığa, yoksulluğa, haksızlığa karşı olanların davasıdır. Bu nedenle mücadelemiz bu ülkeyi aydınlığa çıkarma mücadelesidir. Mücadelemiz haktan, hukuktan, adaletten yana olanların mücadelesidir.

Biz onlar gibi “mağdur edebiyatı” yapmayacağız, mağrur duruşumuzu, onurlu duruşumuzu sonuna kadar sürdüreceğiz. Her türlü hukuksuzluğun karşısında durduğumuz gibi, bunun karşısında da dimdik duracağız.
Bizler, Canan Kaftancıoğlu’nun yol arkadaşları olarak hukuksuz tüm kararları tanımadığımız gibi bu kararı da tanımayacağız.
Yol arkadaşımız Canan Kaftancıoğlu’nun uğradığı hukuksuzluk ortadan kalkıncaya kadar, adalet yeniden tesis edilene kadar durmayacağız, susmayacağız. Zulmün, zorbalığın hesabı soruluncaya kadar tüm demokratik direncimiz ve gücümüzle bu haksızlığın karşısında dimdik duracağız.
Haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe 21 Mayıs’ta İstanbul’dan Maltepe’den, Sayın Genel Başkanımızın 25 günlük tarihi hak, hukuk, adalet yürüyüşünü noktaladığı o meydandan hep birlikte tek yürek tek ses olarak “dur” diyeceğiz.”

(Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL, CHP, İL, BAŞKANLIĞINDAN, KAFTANCIOĞLU’NA, DESTEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı