Haber Detayı
25 Mart 2021 - Perşembe 18:47
 
BİNGÖL’DE 13 SULAMA GÖLETİ YAPILACAK
DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, Bingöl’de 13 sulama göleti yapmayı planladıklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
BİNGÖL’DE 13 SULAMA GÖLETİ YAPILACAK

Bingöl Ziraat Odası Başkanı Mustafa Karaarslan, Dik Köyü Muhtarı Mahsun Kırçiçek, Garip Köyü Muhtarı Veysel Katanalp, Çeltik Suyu Köyü Muhtarı Yükse Gürdeğer, Tarbaan Köyü Muhtarı Ahmet Arslan, Ekinyolu Köyü Muhtarı Mehmet Erdoğan, Güveçli Köyü Muhtarı Kadri Argunağa, Kılçadır Köyü Muhtarı Nurettin Büdüş ve Yeniköy Köyü Muhtarı Saim Kılıç, DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar’ı ziyaret etti.

Heyete, Bingöl’de yapılması planlanan çalışmalarla ilgili bilgi veren DSİ Bölge Müdürü Mahmut Dündar, Bingöl’de 13 sulama göleti yapmayı planladıklarını söyledi.

Gayt Göynük Sulamasının kapalı borulu sulama sistemine dönüştürülmesi suretiyle su kaybının önlenmesi ve daha fazla alanın sulanmasına imkân verecek şekilde ‘Bingöl Gayt Göynük Sulamaları Rehabilitasyonu Teknik Raporu ve Proje Yapımı’ işinin 2021 yılı yatırım programına alındığını belirten Dündar, ihale çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Bingöl Merkezi, Genç İlçesi ve ova köylerinin içme suyu ihtiyacının karşılanmasına yönelik çalışmaların yürütüldüğünü belirten Dündar, Bingöl Karlıova Kaynak İçmesuyu İsale Hattı ve Kaptaj Yapısı Proje Yapımı ile Bingöl-Karlıova Kaynak Göleti ve Sulaması planlama işlerinin 2021 yılı yatırım programına alındığını ve ihalelerinin yapılacağını ifade etti.

Dündar ayrıca, Adaklı Arıca Göleti ve Sulaması, Genç Çevirme Göleti ve Sulaması, Karlıova Viranşehir Göleti ve Sulaması, Karlıova Kaynak Göleti ve Sulaması, Merkez Ağaçeli Göleti ve Sulaması, Merkez Çavuşlar Göleti ve Sulaması, Merkez Çiçekyayla Göleti ve Sulaması, Merkez Ormanardı Göleti ve Sulaması, Merkez Yenibaşlar Göleti ve Sulaması, Merkez Yolçatı Göleti ve Sulaması, Solhan Arakonak Göleti ve Sulaması, Solhan Elmasırtı Göleti ve Sulaması ile Solhan Yenidal Göleti ve Sulaması işlerinin 2021 yılı yatırım programına alındığını, bakanlık ihale izinlerinin alınarak ihalelerinin yapılacağını belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL’DE, 13, SULAMA, GÖLETİ, YAPILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı