Haber Detayı
09 Mart 2021 - Salı 18:40
 
BİNGÖL’DE 7 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM BEKLENİYOR
Beşik gibi sallanan Bingöl’de dün yeni bir deprem yaşandı. Prof. Dr. Naci Görür, bölgede 7 büyüklüğünde deprem beklendiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
BİNGÖL’DE 7 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM BEKLENİYOR

AFAD Deprem Dairesi Başkanlığının paylaştığı verilere göre, Bingöl’de dün saat 11.20'de merkez üssü Bingöl Merkez Ortaçanak köyü olan 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin 7.30 kilometre derinlikte meydana geldiği bildirildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin büyüklüğünü 4.2 olarak açıkladı. Bingöl Valiliği, depremde herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadığını bildirdi.

Bingöl’de 7 üzerinde deprem beklendiğini sık sık vurgulayan Prof. Dr. Naci Görür, bir kez daha uyardı. Görür, “Bingöl Ortaçanak’ta 4,2’lik deprem oldu. Burası KAF ile DAF’ın kesim noktasına uzak değil, DAF zonunda ve Karlıova-Bingöl arasında. Bu aralıkta 7’ler mertebesinde bir deprem bekliyoruz. En son deprem 1866 ve 7,2 büyüklükte deprem oldu” dedi.

TATBİKAT ESNASINDA YAŞANDI

Depremin, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen deprem tatbikatı esmasında meydana geldiği belirtildi.

AFAD İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Kurum olarak il genelinde verdiğimiz afet farkındalık eğitimleri ve tahliye tatbikatları devam ediyor. Saat 11:00'de Bingöl Merkez Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde afet farkındalık eğitiminden sonra öğrencilere tahliye tatbikatı yaptırdığımız esnada merkez üssü Bingöl merkez olan 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bu küçük sarsıntıdan sonra öğrenci ve öğretmenler, yaptığımız eğitim ve tatbikatların önemine dikkat çektiler” denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL’DE, 7, BÜYÜKLÜĞÜNDE, DEPREM, BEKLENİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı