Haber Detayı
19 Ekim 2021 - Salı 17:00
 
BİNGÖL'DE SÜDGE KURSLARINA BAŞLANDI
Bingöl’de Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi (SÜDGE) kursları başladı.
GÜNDEM Haberi
BİNGÖL'DE SÜDGE KURSLARINA BAŞLANDI

Bingöl Sağlık Müdürlüğü, “Alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulan sürücüler Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi (SÜDGE) kurslarına gidemediklerinden ehliyetlerini alamıyorlardı. Şimdi bu kurs ilimizde de açılıyor” diyerek, kurs sorununun giderildiğini bildirdi.

Sağlık müdürlüğünden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Alkollü araç kullanmaktan ehliyetleri 2 yıl süre ile geri alınan sürücüler, İl Sağlık Müdürlükleri tarafından açılan Sürücü Davranışlarını Geliştirme Eğitimi kurslarında (SÜDGE) görülecek olan ilgili eğitiminin ardından, psikiyatri uzmanı görüşmesine tabi tutulmasından sonra ehliyetlerini geri alabiliyorlar.

Bingöl’de de 2 yıl süre ile ehliyetleri alınan sürücüler, kısa adı SÜDGE olan Sürücü Davranışları Geliştirme Eğitim Kurslarının uzun süredir açılmasını bekliyorlardı. 2 yıllığına geri alınan fakat SÜDGE kursuna gidemediği için ehliyetlerini alamayan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü gerekli çalışmaları başlatarak Bingöl’de SÜDGE kurslarına başlamıştır.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL'DE, SÜDGE, KURSLARINA, BAŞLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı