Haber Detayı
25 Nisan 2021 - Pazar 17:00
 
BİNGÖL’DEN SURİYE’YE 33. İNSANİ YARDIM TIRI
Bingöl İHH tarafından “Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında 33. tır Suriye’ye gönderildi.
- Haberi
BİNGÖL’DEN SURİYE’YE 33. İNSANİ YARDIM TIRI

Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsan Yardım Derneği (Bingöl İHH) tarafından Suriyeye yardımlar devam ediyor.

Yapılan yardımlarla ilgili açıklama yapoan Dernek Başkanı Muhittin Gili, yardımların başta İdlib olmak üzere Suriye kırsalındaki diğer ihtiyaç bölgelerine ulaştırılacağını belirtti.

Çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür eden Gili, “Kardeşlerimizin sıkıntıları bitene kadar görevimizi yerine getirmeye çalışacağız. Peygamberimizden kardeşimiz açken rahat uyuyamayacağımızı öğrendik. Bu şehir bu konuda yüksek bir bilinç gösteriyor. Yardımlar konusunda Bingöl olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ülkemizdeki tüm yardımseverler için dua ediyoruz. Şehir halkımız için de ayrıca teşekkür ediyoruz. Allah dünyalarını, ahiretlerini aydınlık etsin. Acılar durmadan yardım çalışmalarımızı biz de bitirmeyeceğiz” dedi.

“2021 YILINDA 5 İNSANİ YARDIM TIRINI SURİYE’YE GÖNDERDİK”

2021 yılında 5 yardım tırını Suriye’de bulunan mültecilere gönderildiğini kaydeden Gili, “2021 yılında 5 yardım tırı olmak üzere toplamda 33 İnsani Yardım Tırımızı Suriye’ye gönderdik. Yardım Tırımızda; 10 ton patates, 500 kilo soğan, 300 koli dayanıklı ekmek, 764 koli Binpınar Su ve 12 koli muhtelif giyim eşyasından oluşan malzemeler, Suriye’de iç savaştan olumsuz etkilenen insanların acısını hafifletmek için bölgeye gönderdik.  Suriye’de, her 10 kişiden 6’sı şiddetli yoksulluk içerisinde. Gelin, bu zor günlerde, hep birlikte kardeşlerimizin yanında olalım” diye konuştu.

“SAVAŞIN YIKICI ETKİSİNİ HAFİFLETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Yapılan çalışmalarla Suriye’deki kalıcı yıkımın hafifletilmesi amaçlandığına vurgu yapan Gili, “Bizim dinimiz inanların kardeş olduğunu, inanların sıkıntılarını Müslümanların paylaşması gerektiğini beyan ediyor. Bu amaçla yardımlarımıza devam ediyoruz. İHH İnsani Yardım Vakfı olarak, krizin başlangıcından bu yana hem Suriye içerisinde yerinden edilen hem de ülke dışına göçen mültecilerin mağduriyetlerini gidermek için gayret gösteriyoruz. Acil, barınma, giyim, eğitim, sağlık, gıda gibi ihtiyaçların karşılanması için gerçekleştirilen temel yardımların yanı sıra Suriye içerisinde kurduğumuz yetimhane, su kuyusu, fırın, konteyner kent, briket evler, aşevi, değirmen, hastane gibi kalıcı eserlerle mağdur Suriyeliler üzerindeki savaşın yıkıcı etkisini hafifletmeye çalışıyoruz. Yardımlarda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL’DEN, SURİYE’YE, 33., İNSANİ, YARDIM, TIRI,
Yorumlar
Haber Yazılımı