Haber Detayı
22 Eylül 2021 - Çarşamba 16:25
 
Bingöl’den Suriye’ye 34. İnsani Yardım Tırı
Bingöl İHH tarafından “Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında Suriye’ye 34. Yardım tırı gönderildi.
GÜNDEM Haberi
Bingöl’den Suriye’ye 34. İnsani Yardım Tırı

Bingöl İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsan Yardım Derneği (Bingöl İHH) tarafından düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Dernek Başkanı Muhittin Gili, yardımların başta İdlib olmak üzere Suriye kırsalındaki diğer ihtiyaç bölgelerine ulaştırılacağını belirtti.

Çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür eden Gili, “Kardeşlerimizin sıkıntıları bitene kadar görevimizi yerine getirmeye çalışacağız. Peygamberimizden kardeşimiz açken rahat uyuyamayacağımızı öğrendik. Bu şehir bu konuda yüksek bir bilinç gösteriyor. Yardımlar konusunda Bingöl olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ülkemizdeki tüm yardımseverler için dua ediyoruz. Yardımlarda emeği geçen tüm vatandaşlarımızdan Allah razı olsun, teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

2021 YILINDA 6 İNSANİ YARDIM TIRINI SURİYE’YE GÖNDERDİK

2021 yılında 6 yardım tırını Suriye’de bulunan mültecilere gönderildiğini kaydeden Gili, “2021 yılında 6 yardım tırı olmak üzere toplamda 34 İnsani Yardım Tırımızı Suriye’ye gönderdik. Yardım Tırımızda; 29 paket ayakkabı, 26 paket giyim eşyası, 16 adet döşek, masa, sıra, bisiklet, koşu bandı, şeker, PVC Pencere, bez, battaniye, yazı tahtası, masa tenisi, su, dayanıklı ekmek, elektrikli soba olmak üzere 16 kalemden oluşan malzemeler, Suriye’de iç savaştan olumsuz etkilenen insanların acısını hafifletmek için bölgeye gönderdik.  Suriye’de, her 10 kişiden 6’sı şiddetli yoksulluk içerisinde. Gelin, bu zor günlerde, hep birlikte kardeşlerimizin yanında olalım. Bizim dinimiz inanların kardeş olduğunu, inanların sıkıntılarını Müslümanların paylaşması gerektiğini beyan ediyor. Bu amaçla yardımlarımıza devam ediyoruz. İHH İnsani Yardım Vakfı olarak, krizin başlangıcından bu yana hem Suriye içerisinde yerinden edilen hem de ülke dışına göçen mültecilerin mağduriyetlerini gidermek için gayret gösteriyoruz. Acil, barınma, giyim, eğitim, sağlık, gıda gibi ihtiyaçların karşılanması için gerçekleştirilen temel yardımların yanı sıra Suriye içerisinde kurduğumuz yetimhane, su kuyusu, fırın, konteyner kent, briket evler, aşevi, değirmen, hastane gibi kalıcı eserlerle mağdur Suriyeliler üzerindeki savaşın yıkıcı etkisini hafifletmeye çalışıyoruz. Yardımlarda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz, Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöl’den, Suriye’ye, 34., İnsani, Yardım, Tırı,
Yorumlar
Haber Yazılımı