Haber Detayı
27 Aralık 2017 - Çarşamba 23:18
 
“Bingöl İstanbul’dan daha güvenli”
Bingöl’e ilk geldiğinde ile karşı önyargılarının olduğunu belirten BİNTSO Genel Sekreteri Cemal Yılmaz, “Bir süre sonra Bingöl’ün aslında ne kadar güvenli olduğunu ve hatta İstanbul’dan daha güvenli olduğunu fark etmeye başladım” dedi.
GÜNDEM Haberi
“Bingöl İstanbul’dan daha güvenli”

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odasında 4 Nisan 2017 tarihinde genel sekreter olarak göreve başlayan Cemal Yılmaz, yeni yılla birlikte BİNTSO’daki görevine veda ediyor.

Bingöl’de geçirdiği zamanın, hayatının güzel anıları arasına girdiğini belirten Yılmaz, ailesinin İstanbul’da yaşaması nedeniyle İstanbul’a gitmek durumunda kaldığını söyledi.

Bingöl’e ilk geldiğinde polisevinde kaldığını belirten Yılmaz, “Türkiye’nin batısında hâkim olan ön yargılar nedeniyle önceleri pek polis evinden çıkmadım. Ticaret ve Sanayi Odasına olan 60-70 metrede bulunan polisevinden işe işten tekrar polisevine gider ve genellikle de akşamları dışarı çıkmazdım. Günler geçtikçe Bingöl’ün aslında ne kadar güvenli olduğunu ve hatta İstanbul’dan daha güvenli olduğunu fark ettim. Aslında sorunun halklarımız arasında zaman zaman boy gösteren ön yargıdan kaynaklandığını düşünüyorum” dedi.

Bingöl’e tereddütle geldiğini Yönetim Kurulu Başkanvekili Orhan Çamuka’nın Bingöl’e bir gelenin bir de gidenin ağladığını söylediğini duyunca şaşırdığını ve neden hem gelirken hem de giderken insanların ağladığını safiyane bir şekilde sorduğunu belirten Yılmaz, şimdi bunun ne anlama geldiğini çok iyi anladığını ifade etti.

Yılmaz, “Bingöl’ü çok sevdim. Ben giderken ağlamayacağım ama kesinlikle üzüldüğümü biliyorum. Burada çok iyi dostluklar kurdum. Çok iyi tecrübeler edindim. Çok güzel insanlarla karşılaştım” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bingöl, İstanbul’dan, daha, güvenli”,
Yorumlar
Haber Yazılımı