Haber Detayı
08 Ocak 2020 - Çarşamba 23:40 Bu haber 854 kez okundu
 
“Bingöl kalkınma ve gelişmeye en müsait illerin başında geliyor”
Bingöl TSO Başkanı Mahmut Ayas, Bingöl’ün sahip olduğu avantajlar ve potansiyel kaynakları ile kalkınma ve gelişmeye en müsait illerin başında geldiğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
“Bingöl kalkınma ve gelişmeye  en müsait illerin başında geliyor”

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odasında ‘2. Birleştirilmiş Meslek Komitesi Toplantısı’ yapıldı.

Toplantıda konuşan Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ayas, Bingöl’ün gelişmeye müsait illerin başında geldiğini belirterek, 2020yılında sonuç odaklı çalışacaklarını söyledi.

Odanın 2019 yılı faaliyet raporunu açıklayan Ayas, “2019 yılı içerisinde odamızın tüm yönetim organları ve personellerimizle birlikte çok değerli hizmetler ve çalışmalar gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Hedefimiz 2020 yılında sonuç odaklı ve tüm kesimlerin hissedeceği çalışmaları devam ettirmek ve sonuçlandırmaktır. Oda olarak biz bu doğrultuda mesai kavramından uzak şekilde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. İlimiz bulunduğu coğrafyada sahip olduğu avantajlar ve potansiyel kaynakları ile kalkınma ve gelişmeye en müsait illerin başında gelmektedir. Beşeri sermayesi, zengin turizm potansiyeli, yeraltı kaynakları, tarım ve hayvancılıktaki avantajları, sanayi kültürü, jeopolitik konumu, ulaşım imkanları, su varlıkları gibi bir çok önemli avantaj ve fırsatlara sahiptir.

2020 yılında inşallah bu hizmet anlayışımız ile çok daha iyi noktalara ilimizi taşıyarak halkımızın yaşam standartlarını yükseltecek ve ilimizi ülkemizde yaşanabilir iller sıralamasında 66. sıradan ilk 10 ilden biri haline getireceğiz” dedi.

-YENİ HİZMET BİNASI ÇALIŞMALARI-

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odasına yeni hizmet binası yapılması için çalışma başlattıklarını belirten Ayas, şu bilgileri verdi: “Odamız hizmet binasının yapılabilmesi için gerekli çalışmalar büyük bir titizlikle başlatılmış ve devam etmektedir. Arazi tahsisi odamız gayretleri ile gerçekleşmiştir. Toplam 3.384 metre karelik arsa üzerine 6.690 metre karelik kapalı alanda toplam 5 kat olarak çalışmalar devam etmektedir. Hizmet binasının yapılması için ihtiyaç duyulan finansmanın 75’lik kısmı Fırat Kalkınma Ajansı güdümlü projesinden karşılanmak üzere ilgili kuruma proje hazırlanmıştır.”

-KOOPERATİFLEŞME-

Konuşmasında kooperatifleşmenin önemine vurgu yapan Ayas, “Odamızın 2018 yılı Nisan ayında yapılan seçimleri öncesinde her platformda dile getirmiş olduğumuz ve ilimize mutlak suretle kazandırılması gerektiğini ifade ettiğimiz en önemli konuların başında Kooperatifleşme hususu gelmiştir. Bu konuda sizlerin de birçoğuna katıldığınız sayısız toplantılar ve istişareler yaparak bugün çok önemli bir noktaya gelmiş bulunmaktayız. İlimizde Sütaş yatırımı ile birlikte özellikle hayvansal ürünlerin işlenmesinde, kaynaklarının sürdürülebilir ekonomik bir yapıya kavuşması ve işsizliğin önlenmesi hususunda kooperatifleşme büyük bir önem arz etmektedir. Bu doğrultuda çalışmalarımız devam etmektedir. Kısa bir süre sonra sonuçlarını almaya başlayarak sizlere gelişmeler hakkında bilgi vereceğim” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bingöl, kalkınma, ve, gelişmeye, , en, müsait, illerin, başında, geliyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı