Haber Detayı
07 Eylül 2017 - Perşembe 21:11
 
Bingöl TSO, 25 Eylül’e hazırlanıyor
Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, 25 Eylül’de yapılacak olan ve 2 bakan ile çok sayıda davetlinin katılacağı '1. Bingöl Ulusal Kadın Girişimciliği Kongresi' hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
Bingöl TSO, 25 Eylül’e hazırlanıyor

Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca organize edilen ve Doğu-Güneydoğu Bölgesinin ilk Kadın Girişimcilik Kongresi olma özelliğini taşıyan ‘Ulusal Bingöl Kadın Girişimciler Kongresi’ne ilişkin gazetecilere açıklamada bulunan BİNTSO Başkanı Mahmut Ayas; “Bingöl için çok önem verdiğimiz bir organizasyon bu. Tabi yatırımcıları Bingöl’e çekmek istiyoruz ama tek amacımız da bu değil. Ulusal bir kongre olması sebebiyle amacımız elimizden geldiğince Bingöl’ü tanıtmak. Türkiye’nin her yerinden İş Kadınları, Kadın Dernekleri temsilciler, Bürokratlar, Bakanlar gelecek. Bunlar Bingöl’ün tanıtımı için son derece önemli adımların bir geçiş noktası olacaktır” ifadelerini kullandı.

“BİNGÖL KADININ BAŞARILARINI ANLATMAK İSTİYORUZ”

BİNTSO Kadın Girişimciler Başkanı Feyza Başak Koç ise kadının ekonomik hayattaki etkinliğinin günden güne arttığını vurgulayarak; “Kadın günden güne ekonomik ve sosyal hayatta daha etkin roller üstlenmekte. Bizler de bir şehrin kalkınması için kadınların da elini taşın altına koyması gerektiğini düşündük. Daha doğrusu kadın elinin kalkınmaya da değmesi gerektiğini düşündük. Ulusal çapta bir kongre düzenlemenin çok zor olduğunu biliyorduk. Ki öyle olduğunu da içinde olarak anladık. Ama Bingöl için değdiğini hatta az geldiğini düşünüyoruz. Bingöl’e yatırımcı çekmek için, hiç değilse yatırımcının bakışını değiştirmeyi amaçlıyoruz. Bingöl’ü ulusal anlamda tanıtmak istiyoruz. Bingöl kadının başarılarını anlatmak istiyoruz. Bingöl’e yatırım yapıldığında bir karşılığının olacağını tüm yatırımcılara göstermek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kongreye Kadın Bakanların yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın da davet edildiği öğrenildi.

Kongre’ye Bintso’nun yanı sıra Valilik, Belediye, birçok kurum ve kuruluş da destek veriyor. Kongre’de hedeflenen başarıya ulaşılırsa 2018 İlkbahar’ında Uluslararası bir kongre daha düzenlenmesi BİNTSO tarafından planlanıyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bingöl, TSO,, 25, Eylül’e, hazırlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı