İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
BİR İNTİHAR DAHA
BİR İNTİHAR DAHA
UTANIN!
UTANIN!
Haber Detayı
25 Temmuz 2021 - Pazar 16:14
 
BİNGÖL UMUT KERVANI BİNLERCE AİLEYE KURBAN ETİ DAĞITTI
Bingöl Umut Kervanı Derneği, Kurban Bayramı’nda binlerce fakir ve muhtaç aileye kurbanlık eti dağıttı.
GÜNDEM Haberi
BİNGÖL UMUT KERVANI BİNLERCE AİLEYE KURBAN ETİ DAĞITTI

Her yıl Kurban Bayramı’nda binlerce aileye kurban eti ulaştıran Bingöl Umut Kervanı Derneği, bu yıl da hayırseverlerin bağışladığı kurbanları keserek etini binlerce fakir ve muhtaç aileye ulaştırdı.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Mehmet Tamaç, sadece bayramlarda değil yıl boyunca gıda, giyim, barınma gibi temel ihtiyaçların yanı sıra maddi olarak binlerce mağdur ve muhtaç aileye yardım eli uzattıklarını söyledi.

Kendilerine vekâlet yoluyla kurban bağışlayarak hisse gönderen hayırseverlere teşekkür eden Tamaç, fakir ve muhtaç ailelere ulaştırılması için hayırseverler tarafından bağışlanan kurbanları keserek etlerini binlerce muhtaç aileye ulaştırdıklarını söyledi.

Kurban bağışları neticesinde 322 hisse kurbanlık kestiklerini kaydeden Tamaç, “Kestiğimiz kurbanlıkları, 3 bin aileye ikişer kilo olarak ulaştırdık. Kurbanlıkları hazırlayıp, paketleyip önceden tespit ettiğimiz muhtaç ve fakir olan ailelere ulaştırdık. Vatandaşlarımızın ve hayır sahiplerinin bize emanet olarak verdikleri kurbanları tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi aileleri dağıttık. Bu yıl Bingöl’de 3 bin aileye kurban eti ulaştırdık. Cenabı Allah hayırseverlerin yapmış olduğu bu kurbanları kabul eylesin, devamını getirsin inşallah. Bu çalışmada emeği geçen, bizimle koşturan, bayramdan fedakârlık eden, ailesinden ayrı kalıp, sıcağın altında koşturan üyelerimizden ve kardeşlerimizden Rabbim razı olsun” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL, UMUT, KERVANI, BİNLERCE, AİLEYE, KURBAN, ETİ, DAĞITTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı