Haber Detayı
11 Temmuz 2017 - Salı 20:17
 
“Bir ve beraber olursak yenemeyeceğimiz hain yoktur”
Bingöl’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında şehit ailelerini ve şehit mezarlarını ziyaret eden Bingöl valisi Mantı, “milletimiz bir ve beraber olduğu zaman yenemeyeceği gerek iç, gerek dış hiçbir hain yoktur” dedi.
GÜNDEM Haberi
“Bir ve beraber olursak yenemeyeceğimiz hain yoktur”

Bingöl’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Bingöl valisi Ali Mantı, beraberindekilerle şehit ailelerini ve şehit mezarlarını ziyaret etti.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Bingöl valisi Mantı, ilk olarak Kilis’te yaşanan trafik kazasında şehit olan Şehit Ömer Çintay’ın evini ziyaret etti.

Burada okunan duaların ardından aileye başsağlığı dileyen vali Mantı, daha sonra Bingöl şehir Mezarlığında bulunan şehitlerin mezarlarını ziyaret etti, karanfil bıraktı.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Mantı, 15 Temmuz 2016 yılında Fetullahçı Terör Örgütü tarafından yapılan hain darbe girişiminin birinci yıl dönümü olduğunu anımsattı.

Etkinlikler kapsamında şehit mezarlarını ziyaret ettiklerini ve dualarla andıklarını belirten Mantı, şunları söyledi: “Bugün hain darbe girişiminin birinci yıl dönümü. Hep birlikteyiz, Bingöl halkı bizle beraber. Şehit ailelerimizi ve şehitlik mezarlığımızı ziyaret ettik. Bütün şehitlerimizi dualarla andık. Burada bir kere daha gördük ki, milletimiz bir ve beraber olduğu zaman yenemeyeceği gerek iç, gerek dış hiçbir hain yoktur. İnşallah milletimiz devletini ve ülkesini canı pahasına ilelebet koruyacaktır. Bu birliği ve beraberliği Bingöl’de fazlasıyla görüyoruz. Bingöl’deki bu birlik ve beraberliğimizin ülkemizin tamamında aynı zamanda bu güzellikleri barış ve huzur ortamımızı ülkemizin her yerinde aynı duygularla kutlandığına ve devam edeceğine inanıyorum”

“ İnşallah halkımız her zaman bir ve beraber, asla ayrılmayacaktır, dağılmayacaktır, parçalanmayacaktır” diyen Mantı,“Her ne kadar harici ve dahili düşmanlar bir takım fitne fesat tohumları ekmeye çalışsalar da bizim milletimizin iman ve şuuru bunları önlemiştir ve önlemeye devam edecektir” dedi.

Ziyarette, 49. Komando Tugay Komutanı Albay Ersin Altay, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Emniyet Müdürü Metin Akay, Şehit Aileleri, Gazileleri ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Naim Tan, şehit aileleri, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bir, ve, beraber, olursak, yenemeyeceğimiz, hain, yoktur”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Bir ve beraber olursak yenemeyeceğimiz hain yoktur”
“Bir ve beraber olursak yenemeyeceğimiz hain yoktur”
“Bir ve beraber olursak yenemeyeceğimiz hain yoktur”
Yorumlar
Haber Yazılımı