Haber Detayı
26 Ocak 2021 - Salı 18:30
 
BÖLGEYE ETKİLERİ ANLATILACAK
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, SÜTAŞ toplantısına katılmak üzere Bingöl’e gelecek.
EKONOMİ Haberi
BÖLGEYE ETKİLERİ ANLATILACAK

Sütaş Doğu Güneydoğu Anadolu Sütçülük Projesi Bingöl Entegre Tesislerinin sosyo-ekonomik etkilerinin anlatılacağı toplantı düzenlenecek.

Toplantı ile ilgili SÜTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz imzasıyla gönderilen davet yazısında, “2018 yılında temeli atılan ve bu yıl içerisinde faaliyete geçecek olan Bingöl yatırımımızın, bölgede yaratacağı ekonomik ve sosyal etkileri incelemek üzere; Prof. Dr. Erinç Yeldan ve Bölgesel Kalkınma Uzmanı Kamil Taşçı tarafından hazırlanan “Sütaş Doğu Güneydoğu Anadolu Sütçülük Projesi Bingöl Entegre Tesisleri Yatırımının Sosyo-Ekonomik Etkileri: Bölgesel Dinamik Girdi-Çıktı Analizi (2018-2033) raporu, 29 Ocak 2021 Cuma günü kamuoyu ile paylaşılacaktır” denildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TMBB Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla Bingöl Entegre Tesislerinde bölgesel etki analizi raporu sonuçlarının paylaşılacağı lansman toplantısının yapılacağı belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÖLGEYE, ETKİLERİ, ANLATILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı