Haber Detayı
30 Nisan 2017 - Pazar 22:38 Bu haber 2065 kez okundu
 
Bu bölgelere girmek yasak
Bingöl merkez ve ilçelerinde 22 bölge geçici güvenlik bölgesi ilan edildi.
GÜNDEM Haberi
Bu bölgelere girmek yasak

Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, geçici güvenlik bölgesi ilan edilen bölgelere 15 Mayıs tarihine kadar girişlerin yasaklandığı bildirildi.

Açıklamada, “Bingöl ili sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, ilimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız, ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar.

Bingöl Valiliğimiz, öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla; bölgesinde emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.

Bu kapsamda, Bingöl merkezde, Ortaçanak, Hasar Yaylası ve Hasar Tepesi, Feratan, Çır Yaylası ve Merdiven Deresi bölgeleri, Adaklı’da Şeytan Dağları, Şeytan Deresi, İlbey, Maltepe Vadisi (Sevkar) bölgeleri, Genç’te, Sağgöze, Büyükçağ, Yeniyazı, Dikpınar, Derman ve Şekeran bölgeleri, Solhan’da Yenibaşak-Doğuyeli bölgesi, Yayladere’de Horivanik Deresi-Tahkim Deresi (Pohus Vadisi), Kırköy Ormanları, Manav Deresi, Güneşlik Gökçedal bölgeleri, Kiğı’da Çomakderesi bölgesi, Karlıova’da Karacehennem Ormanları bölgesi, Yedisu’da Akımlı Yaylası bölgesi 1 Mayıs-15 Mayıs 2017 tarihleri arasında “Geçici Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiş olup vatandaşlarımızın belirtilen bölgelere girmesi yasaklanmıştır” denildi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, bölgelere, girmek, yasak,
Yorumlar
Haber Yazılımı