Haber Detayı
25 Ekim 2021 - Pazartesi 17:02
 
BÜ’DE 'KUR'AN KURSU' AÇILDI
“Bingöl Üniversitesi Lojmanları Kur'an Kursu” düzenlenen tören açıldı.
EĞİTİM Haberi
BÜ’DE 'KUR'AN KURSU' AÇILDI

Kur'an Kursunun açılış törenine Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftçi ve Bingöl Üniversitesini ziyaret eden Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci katıldı.
Bingöl Üniversitesi Lojmanları Kuran Kursu’nun açılış töreni ile ilgili Bingöl Üniversitesi twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak'ı ziyaret etti. Rektör Cebeci Üniversitemiz kongre merkezindeki 'Resim sergisi' ve kütüphane binasını gezerek 'Kuran kursu' açılış törenine katıldı.” ifadelerine yer verildi. 
Bingöl Üniversitesi ile Bingöl İl Müftülüğü arasında da daha önce temel Kur’an-ı Kerim eğitim ve öğretim programı, hafızlık, tashih-i huruf ve aşere-i takrib kursları ile ilgili işbirliği protokolü imzalanmıştı. İmzaları atılan protokol ile Bingöl Üniversitesi Kıraat İlmi Eğitimi ve Uygulama Merkezi ve Bingöl İl Müftülüğü arasında öğrenci yetiştirme amacıyla temel Kur’an-ı Kerim öğretimi programı, hafızlık, tashih-i huruf ve aşere-i takrib kursları düzenlenmeye başlamıştı. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜ’DE, 'KUR'AN, KURSU', AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı