Haber Detayı
29 Haziran 2018 - Cuma 18:48
 
“Bu sınavla hayatınıza yön vereceksiniz”
Haftasonu yapılacak olan (YKS) Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı öncesi bir mesaj yayımlayan Bingöl İl Mili Eğitim Müdürü Kadri Engin, “bu sınav hem sizler için hem de aileleriniz için hatta biz eğitimciler için de önem arz etmektedir. Çünkü bu sınavla büyük ölçüde hayatınıza yön vereceksiniz” dedi.
EĞİTİM Haberi
“Bu sınavla hayatınıza yön vereceksiniz”

İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin, YKS sınavına ilişkin yayımladığı mesajda, öğrenci, yönetici, öğretmen ve velilere seslendi.

Mesajının ilk bölümünde öğrencilere seslenen Engin, “Eğitim hayatınızın Lise döneminin bitmesiyle 2017-2018 eğitim öğretim yılında üniversitede öğrenim görmenizi sağlayacak YKS  30 Haziran ve 01 Temmuz Cumartesi- Pazar günü yapılacak ve sizler de sınava gireceksiniz Yıllardır öğretmenlerinizin rehberliğinde, ailelerinizin destekleriyle, zaman zaman arkadaşlarınızla birlikte çoğu zaman da kendi gayret ve çabalarınızla vermiş olduğunuz emeklerin karşılığını inşallah alacaksınız. Onun için bu sınav hem sizler için hem de aileleriniz için hatta biz eğitimciler için de önem arz etmektedir. Çünkü bu sınavla büyük ölçüde hayatınıza yön vereceksiniz. Ancak şunu da unutmayın; bu sınav sizin hayatınızın sonu değil. Onun için ağır bir kaygı ve stres içinde de olmayın bu size zarar verir. Bu güne kadar sizler çalıştınız elinizden gelen çabayı da gösterdiniz inşallah çalışma ve gayretlerinizin karşılığını alacaksınız. Bizler tüm kalbimizle sizlerin yanında olacağız. Sizlere yürekten başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.  

“İNŞALLAH EMEKLERİNİZİN KARŞILIĞINI ALACAKSINIZ”

Mesajının ikinci bölümünde yönetici ve öğretmenlere ayıran Engin, şunları söyledi: “Öğrencilerimizin 30 Haziran ve 01 Temmuz Cumartesi- Pazar günü girecekleri YKS sınavlarına hazırlanırken onlara büyük emekler verdiniz. İnşallah bu emeklerinizin karşılığını da alacaksınız. Onların başarıları sizlerin de büyük bir mutluluğu olacaktır. Sizlere de öğrencilerimize olan destek ve katkılarınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum”

Mesajının son bölümünde velilere seslenen Engin, “Daha dün beşikte ağlayan, sizin yardımınıza ihtiyaç duyan yavrularımız hayatlarına şekil vermek üzere üniversite yoluna çıkmak için ilk adımlarını atacaklar. Uzun çalışma saatlerinin ardından girecekleri sınav için heyecan ve endişe duyabilirler. Her sıkıntılarında, güzel günlerinde  çocuklarımıza liman oldunuz. Yine bu sınav günü de onlara liman olmanız yönünde ihtiyaçları var. Destekleriniz için sizlere de çok teşekkür ediyorum. İnşallah onların başarısında sizlerin de katkısı büyük olacaktır. Sevgili Öğrencilerim, değerli öğretmenlerim ve saygı değer velilerimiz, 30 Haziran ve 01 Temmuz Cumartesi- Pazar günü yapılacak olan YKS’nin ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor sınava giren tüm öğrencilerimize gönülden başarılar diliyorum”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bu, sınavla, hayatınıza, yön, vereceksiniz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı