Haber Detayı
28 Eylül 2021 - Salı 18:04
 
BÜRÇÜN, FOTOĞRAF YARIŞMASINDA İKİNCİ OLDU
Bingöllü fotoğrafçı Ebubekir Bürçün, 4. Mardin Fotoğraf Maratonu’nda ikinci oldu.
GENÇ Haberi
BÜRÇÜN, FOTOĞRAF YARIŞMASINDA İKİNCİ OLDU

Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Dicle kalkınma Ajansı'nın (DİKA) desteğiyle bu yıl 4'üncüsü düzenlenen “Mardin Foto Maratonu” yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Türkiye'nin farklı bölgelerinden 320 profesyonel ve amatör fotoğrafçının 4 gün boyunca il merkezi ve ilçelerin tarihi, kültürü ve turizm potansiyelini fotoğrafladığı "Mardin Fotoğraf Maratonu 2021” yarışmasında dereceye giren eserlerin sahiplerine ödülleri,  Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın katıldığı törenle verildi.

Fotoğraf maratonuyla fotoğraf sanatına olan ilginin artması ve bu alanda yapılan çalışmaların çeşitlenmesi de hedeflediklerini belirten Vali Demirtaş, “Umuyorum ki taşın dile geldiği, kilin sanata dönüşüp abide eserlerin ortaya çıktığı açık hava müzesi görünümündeki Mardin’imiz, tüm bu yönleriyle yeni fotoğraf sanatçılarını ülkemize kazandıracaktır. Bugün üzerinden yüz-yüz elli yıl geçmiş fotoğraflara baktığımızda htiğimiz duyguları bir düşünelim. Siyah-beyaz bu fotoğraflar bizi o günlere, o günlerde yaşananlara, fotoğrafı çeken ve çekilenin dünyasına anlık bir seyahate çıkarır. İşte fotoğrafı diğer sanatlardan farklı kılan da budur. Zira fotoğraf, bugünden geleceğe atılan en nadide imzadır. Fotoğraf sanatçısı da objektifinden gördüklerini, kendi ruh dünyasında süzüp deklanşöre bastığında tarihe kendi notunu düşer. Günün birinde o fotoğrafa bakanlar ise objektiften yansıyanları çekildiği anın duygusuyla benliğinde hisseder.” diye konuştu.

BÜRÇÜN İKİNCİ OLDU

Bingöl’de düzenlenen kış temalı fotoğraf yarışmasında birinci olan Ebubekir Bürçün, Mardin’den de dereceyle döndü.

Yarışmada, birincilik ödülünü Ali Mermertaş, ikincilik ödülünü Ebubekir Burçün, üçüncülük ödülünü Rıdvan Süslü, Mardin Valiliği Özel Ödüllünü Fatma Salt, Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülünü Selim Kaya, DİKA Özel Ödülünü Arzu İbranoğlu, Suphi Hindiyerli Özel Ödülünü Mustafa Kocakoç, Aziz Sancar Özel Ödülünü Erkan Kılıç, Adnan Avuka Özel Ödülünü Esengül Alıcı, Şeyhmus Erginoğlu Özel Ödülünü Bülbül Özbayram ve Zekiye Midyat Özel Ödülünü Burhan Toy aldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜRÇÜN,, FOTOĞRAF, YARIŞMASINDA, İKİNCİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı