Haber Detayı
04 Ocak 2017 - Çarşamba 22:52
 
Çalmadıkları şey kalmamış!
Bingöl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince hırsızlık olaylarının aydınlatılması için yürütülen çalışmalarda, 7 hırsızlık şüphelisi yakalanırken, şahısların ikametgahlarında yapılan aramada, plazma TV’den dürbüne, elektrik süpürgesinden diz üstü bilgisayara çok sayıda eşya ele geçirildi.
GÜNDEM Haberi
Çalmadıkları şey kalmamış!

Bingöl’de değişik tarihlerde hırsızlık olayına karıştıkları belirlenen 7 şüpheli gözaltına alındı.

Hırsızlık olayları ile ilgili Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, 21.12.2016 tarihinde Yeşilyurt Mahallesinde M.B. isimli şahsın ikametgahından, 21.11.2016 tarihinde Yeni Mahallede Y.T. isimli şahsın ikametgahından yapılan hırsızlık faillerinin yakalanması için yürütülen çalışmalarda, hırsızlık olaylarının şüphelisi olarak C.T, M.B ve B.B isimli üç şahsın 1 Ocak 2017 tarihinde yakalandığı bildirildi.

Şüpheli C.T ve M.B’nin ikametlerinde yapılan aramada, Yeşilyurt Mahallesinde M.B.’ nin ikametinden çalınan 1 adet plazma TV, bu TV’ye ait 1 adet TV sehpası ve 1 adet tablet ile Yenimahallede Y.T.’nin ikametinden çalınan 2 adet cep telefonunun bulunduğu belirtildi.

Açıklamada, aynı şüphelilerin ikametinde Bingöl’de farklı zamanlarda çalınan 15 adet tabanca fişeği, 1 adet siyah-gri renkli fotoğraf makinesi, 1 adet siyah renkli dürbün, 1 adet gri renkli kamera ve bu kameraya ait 1 adet siyah renkli şarj cihazı ile çok sayıda kol saati, cep telefonu, kişisel imitasyon takı malzemeleri ve çok sayıda av tüfeği fişeği ele geçirildiği belirtildi.

Adli makamlarca çeşitli suçlardan haklarında arama kararı bulunan hırsızlık şüphelileri, C.T ve M.B’nin adli mercilere sevk edildiği kaydedildi.

METRUK BİNAYI MESKEN TUTMUŞLAR

Valilik açıklamasında ayrıca, 6 hırsızlık olayının daha aydınlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, “17.11.2016 tarihinde A.B. isimli şahsa ait Saray Mahallesinde bulunan ikamette, 22.12.2016 tarihinde M.A. isimli şahsa ait Kültür Mahallesinde bulunan depoda, 24.12.2016 tarihinde işletmeciliğini Z. T. isimli şahsın yaptığı İnönü Mahallesinde bulunan iş yerinde, 29.12.2016 tarihinde işletmeciliğini R. Ö. isimli şahsın yaptığı İnönü Mahallesinde bulunan gıda toptancısında, 29.12.2016 tarihinde işletmeciliğini B. K. isimli şahsın yaptığı İnönü Mahallesinde bulunan beyaz eşya mağazasında ve 29.12.2016 tarihinde işletmeciliğini F. B. isimli şahsın yaptığı İnönü Mahallesinde bulunan iş yerinde meydana gelen hırsızlık olayları ile ilgili olarak Asayiş Şube Müdürlüğümüz Hırsızlık Büro Amirliği ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından yapılan çalışmalarda olayı gerçekleştiren şahısların Ü.A.  B.B. , G.Ü. ve E.K. isimli şahıslar olduğu tespit edilmiştir.

Olayı gerçekleştiren şüpheli şahısların yakalanabilmesi için 17.11.2016 tarihinden itibaren ekiplerimiz tarafından devam eden yoğun ve sabırlı çalışmalar neticesinde şüpheli Ü.A. 30.12.2016 tarihinde yakalanmıştır.

Şüpheli Ü.A.’nın zaman zaman kaldığı terkedilmiş metruk bina içerisinde yapılan aramada; iş yerinden çalınan 1 adet 109 ekran Plazma TV, beyaz eşya mağazasından çalınan 2 adet elektrik süpürgesi, 1 adet ankastre ocak, beyaz eşya deposundan çalınan 3 adet elektrik süpürgesi, iş yerinden çalınan 1 adet acer marka diz üstü bilgisayar elde edilmiştir.

Ayrıca şüphelilerin yapmış oldukları hırsızlıklarda kullandıkları 1 adet 40 cm uzunluğunda demir murç ile 1 adet 140 cm uzunluğunda demir kesme makası belirtilen metruk binada bulunmuştur” denildi.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Açıklamada, 6 hırsızlık olayı ile ilgili olarak olay şüphelisi olduğu tespit edilerek yakalanan Ü.A. isimli şahsın çıkartıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Bingöl’de son bir ay içerisinde meydana gelen hırsızlık olaylarında 11 şüpheli hakkında işlem yapıldığı,  adli mercilere sevk edilen şüphelilerden 8’inin tutuklandığı, 3’ünün ise serbest bırakıldığı kaydedildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çalmadıkları, şey, kalmamış!,
Yorumlar
Haber Yazılımı