Haber Detayı
08 Haziran 2021 - Salı 18:40
 
ÇEŞMELERDEN KİRLİ SU AKIYOR
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, 21. Yüzyılda çeşmelerden kirli su aktığını belirterek, hükümeti ve yerel yönetimleri göreve davet etti.
GÜNDEM Haberi
ÇEŞMELERDEN KİRLİ SU AKIYOR

İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, yaptığı yazılı açıklamada, “21. yüzyılda insanlarımız halen içecek temiz su bulamıyor. Hükümetse bu duruma sessiz. İl yöneticilerimizi bir an önce göreve davet ediyoruz” dedi.

Bingöl Merkeze bağlı Çiçekdere Köyü Kuşluca mezrası sakinlerinin, yıllardır yaşadıkları su sıkıntısı için başvurmadıkları makam ve merciinin kalmadığını belirten Kızılboğa, “Artık hayvanlarına dahi içecek su bulmakta zorluk çeken mezra halkı bir an önce bu sorunun çözülmesini bekliyor” dedi.

Kızılboğa, şunları söyledi: “Yıl 2021 ancak henüz birçok mezra ve köylerimizde vatandaşlar içecek temiz su dahi bulamıyor. Birçok merciye şikayet edilmesine rağmen henüz bu duruma çözüm bulunmaması ise vatandaşları adeta çileden çıkartıyor. İlimiz Merkeze bağlı Çiçekdere köyü Kuşluca Mezrasında yaşanan su sıkıntısı da bunlara örnektir. Çeşmelerinden akan kahverengi su bu kadarda olmaz dedirtiyor. Vatandaşlar defalarca CİMER’e şikayet etmelerine rağmen henüz yaşadıkları yerde temiz suyun olmaması düşündürücü. Ne hükümet nede yerel yöneticiler bu durumla ne yazık ki ilgilenmiyor olması üzücü bir durum. Orada yaşayan vatandaşların varlığının unutulması düşündürücü. Özellikle de yerel yöneticilerin bu insanların dertlerine derman olması gerekirken partilerinin talimatı ile iş yapar duruma geldiler. Yöneticileri acilen göreve davet ediyoruz. Sizler bu insanların dertlerini çözmek zorundasınız. Bu insanlar sizlerden hizmet bekliyor. O makamda bulunmanızın tek sebebi görmezden geldiğiniz o vatandaşlara hizmet götürmektir. Vatandaşlar artık salgın bir hastalık ortaya çıkmasından korkar duruma geldi.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇEŞMELERDEN, KİRLİ, SU, AKIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı