Haber Detayı
29 Haziran 2018 - Cuma 18:53
 
CHP'den Soylu’nun talimatına tepki
CHP Bingöl İl Başkanı Ahmet Bazancir, partinin il başkanlarının asker cenazelerine alınmaması talimatını veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu tepki göstererek, “İçişleri Bakanının sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşlen oynamaktır” dedi.
GÜNDEM Haberi
CHP'den Soylu’nun talimatına tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bingöl İl Başkanı Ahmet Bazancir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun önceki günkü açıklamalarına ilişkin yazılı bir açıklama yaparak tepki gösterdi.

İçişleri bakanı Süleyman Soylu’nun Valilere, “CHP il Başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yaptığını belirten Bazancir, “Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşlen oynamaktır. Şehitlerimizin arasında ayrım yapan anlayış, şimdide şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil Milletimizin evlatlarıdır. AK parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir. Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki, bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir. Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörizme eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir” ifadelerini kullandı.

“Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur” diyen Bazancir, şöyle dedi: “Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimizin, milletvekillerimizin, il başkanlarımızın ve örgütlerimizin tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkân veren iktidardır. Askerlerimizin Sayın Soylu için değil, bu ülke için canlarını vermiş ve şehit düşmüşlerdir. İç İşleri bakanına haddini bilmesini ve bölücü terör örgütlerinin dili ile konuşmaktan vazgeçmesini tavsiye ediyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'den, Soylu’nun, talimatına, tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı