Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 17:16
 
ÇÖPLÜĞE DÖNÜŞEN ÇAPAKÇUR VADİSİNDE ÇEVRE TEMİZLİĞİ
Sivil Gençlik ve Kültür Derneği, çevre kirliliği ve çevre kirliliğinin neden olduğu yerel ve küresel sorunlar hakkında; farkındalık yaratmak amacıyla Çapakçur Vadisinde temizlik etkinliği düzenledi.
YAŞAM Haberi
ÇÖPLÜĞE DÖNÜŞEN ÇAPAKÇUR VADİSİNDE ÇEVRE TEMİZLİĞİ

Doğada zaman geçiren insanlar, yiyip içtiklerinden arta kalan çöpleri gelişigüzel etrafa atarak çevre kirliliğine neden olurken, şehir merkezinde de benzer görüntüler yaşanıyor.

Kültür Caddesinin Çapakçur Vadisine bakan kısmında oturan vatandaşlar, çoğu zaman çöplerini balkondan atarak çevre ve görüntü kirliliğine yol açıyor.

Vadinin çöpler içindeki halini gören Sivil Gençlik ve Kültür Derneği üyeleri, temizlik etkinliği düzenleyerek, vadi yamaçlarından onlarca torba çöp topladı.

Temizlik çalışması ile ilgili Sivil Gençlik ve Kültür Derneğinden yapılan açıklamada, “Sivil Gençlik ve Kültür Derneği olarak 18 Eylül Dünya Temizlik Gününde, her geçen gün artmakta olan çevre kirliliği ve çevre kirliliğinin neden olduğu gerek yerel, gerek küresel sorunlar hakkında farkındalık yaratmak amacıyla Çapakçur Vadisi yamaçlarında, farklı yaş gruplarından 20 gönüllü katılımcı ile çöp toplama ve çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdik” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇÖPLÜĞE, DÖNÜŞEN, ÇAPAKÇUR, VADİSİNDE, ÇEVRE, TEMİZLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı