Haber Detayı
29 Ekim 2020 - Perşembe 20:56
 
‘Cumhuriyet Bayramı’ Törenle Kutlandı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bingöl’de törenle kutlandı. Cumhuriyet’in kuruluşunun 97. yıl dönümü programları kapsamında ilk olarak, 28 Ekim tarihinde Vali Kadir Ekinci, 49. Komando Tugay Komutan V. Alb. Ercan Aygündüz ve Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sundular. Tören; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ’29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ kutlama mesajının okunması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla devam etti.
GÜNDEM Haberi
‘Cumhuriyet Bayramı’ Törenle Kutlandı

VALİ EKİNCİ TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Vali Kadir Ekinci, 49. Komando Tugay Komutan V. Alb. Ercan Aygündüz ve Belediye Başkanı Erdal Arıkan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü kutlamaları kapsamında kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile şehit aileleri dernek temsilcilerinin katıldığı törende tebrikleri kabul etti.

Programda konuşan Vali Kadir Ekinci, “Milletçe bir ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı daha idrak etmenin sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz. Sizleri, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıldönümünde, bu eşsiz duygu yoğunluğu ile en içten, en samimi duygularımla selamlıyorum.

Bayram sevincimize ve heyecanımıza ortak olan tüm hemşehrilerimin, Türkiye’nin dört bir yanındaki ve yurt dışındaki tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyorum.

29 Ekim, aziz milletimizin kendi kaderini yine kendi iradesi ile belirlemek için giriştiği bağımsızlık mücadelesinin millet egemenliği ile taçlandığı müstesna bir gündür.

Bu münasebetle; bizlere Cumhuriyet gibi yüce bir değeri miras bırakan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, İstiklâl ve istikbal mücadelemizin zafere ulaşmasında ve devletimizin kurulmasında vazife üstlenen kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla, rahmetle yâd ediyorum.

İnşallah bizler de, yeniden dirilişin ve tarihte özne olmanın simgesi olarak Cumhuriyeti, şanlı tarihimizden ve her biri gök yüzünün yıldızı olan ecdadımızdan aldığımız güç, sorumluluk bilinci, haklı övünç ve kesintisiz bir çaba ile yarınlara taşıyacağız.

Millet olarak nice ‘Cumhuriyet Bayramlar’ında buluşmak üzere siz değerli hemşehrilerimi bir kez daha sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Cumhuriyet, Bayramı’, Törenle, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı