Haber Detayı
13 Aralık 2019 - Cuma 23:57
 
Davutoğlu’nun partisinde 2 Bingöllü
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu öncülüğünde kurulan Gelecek Partisi’nin kurucular kadrosunda 2 Bingöllü isim bulunuyor.
GÜNDEM Haberi
Davutoğlu’nun partisinde 2 Bingöllü

Bir süre önce AK Parti’den ayrılan Ahmet Davutoğlu, parti kurma çalışmalarını tamamladı ve yeni parti için başvuru dilekçesini İçişleri Bakanlığına sundu.

İsmi, Gelecek Partisi olarak açıklanan yeni parti ile ilgili tanıtım toplantısı düzenleyen Davutoğlu, “Arkadaşlarımızla birlikte tarihin ve milletimizin önündeyiz. Bütün baskılara ve oluşturulmaya çalışılan korku atmosferine rağmen ülkemize müreffeh bir gelecek çizmek için bir araya geldik. Surat asmaya değil tebessüm etmeye geliyoruz. Gün bizi ayıran değil bizi birleştiren politikaları konuşma günüdür. Bizi birleştiren temel ilkelerimizi paylaşmak ve bir anlamda ahitleşmek istiyoruz” dedi.

KURUCULAR KURULU LİSTESİNDE İKİ BİNGÖLLÜ

Davutoğlu’nun partisinin kurucular kurulu listesinde, 153 isim yer alıyor. Bu isimlerden ikisi Bingöllü. AK Parti’den 24. dönem Diyarbakır Milletvekili olarak görev yapan Cuma İçten ve yine İstanbul’da AK Parti’de siyaset yürüten Solhanlı Perihan Toğay, Davutoğlu’nun kurucular kurulu listesinde yer alan isimler oldu.

CUMA İÇTEN KİMDİR?

24. Dönem AK Parti Diyarbakır Milletvekilliği yapan Cuma İçten, 1973 Genç/Bingöl doğumlu.

Cuma İçten, 1 Ocak 1973'te Bingöl Genç'te doğdu. Newport International University İşletme Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitede Uluslararası Dış Ticaret Bölümünde tamamladı. Marmara Belediyeler Birliği Siyaset Akademisi, Bahçeşehir Üniversitesi Avrupa Birliği, Devlet ve Siyaset Akademilerine devam etti.

Özel sektörde eğitim, bilişim bilgi güvenliği alanlarında çalıştı. Kültürlü Gençlik, Diyarbakır Gönül Köprüsü, Diyarbakır İnsani Yardım, Hasankeyf Kültür, Fatih İş Adamları ve Sanayicileri Derneklerinin Yönetim Kurulu Üyelikleri ile Genel Başkan Yardımcılıkları görevini yürüttü. Sivil Dayanışma Platformu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

PERİHAN TOĞAY KİMDİR?

Serbest Meslek Uzmanı Perihan Toğay, 1965 Solhan/Bingöl doğumlu.

1989 yılından bu yana İstanbul Zeytinburnu’nda ikamet eden Toğay, Kamu Yönetimi Bölümü mezunu.
Siyasete 2002 yılında AK PARTİ İstanbul-Zeytinburnu İlçe Teşkilatında başladı. 2005 tarihinde Kadın Kolları Yönetim Kurulunda aktif olarak görev aldı. Tanıtım Medyadan sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2011 genel seçimlerinde AK Parti İstanbul 2.Bölgeden Milletvekili Aday Adayı oldu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Davutoğlu’nun, partisinde, 2, Bingöllü,
Yorumlar
Haber Yazılımı