Haber Detayı
02 Temmuz 2021 - Cuma 18:19
 
DEPREM FARKINDALIK SERGİSİ AÇILDI
Bingöl Doğal Afet Gönüllüleri (BİNDAG) Derneği öncülüğünde, Bingöl Belediyesi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Millî Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Bingöl Engelliler, Kültür Dayanışma Derneği ve Altı Nokta Körler Derneği işbirliğiyle Sanat Sokak’ta “Deprem Farkındalık Etkinliği” düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
DEPREM FARKINDALIK SERGİSİ AÇILDI

Etkinlik kapsamında, 1971-2003 depremlerine ait fotoğraflar sergilenirken, AFAD, itfaiye, acil yardım araç ve ekipmanları tanıtıldı.

Bu etkinliği düzenlemedeki amaçlarının; Doğu ve Kuzey Anadolu Fay hatlarının kesiştiği en kritik ve 1’inci derece fay hattında bulunan Bingöl'de farkındalık oluşturmak olduğunu belirten BİNDAG Derneği Başkanı Semiramis Karaarslan, katılımcı kuruluşlara ve etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

Vali Yardımcısı Fatih Kaya da, etkinlikte kurum ve kuruluşlar tarafından kurulan stantları ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Kaya, etkinliğin oluşmasına vesile olan ve bu etkinliğe katılım sağlayarak toplumda afet bilinci farkındalığı oluşturan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEPREM, FARKINDALIK, SERGİSİ, AÇILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı